Polisten dolandırıcılık olaylarına karşı uyarı

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü, özellikle depremzedelere yönelik olarak son günlerde artan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları daha dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Polisten dolandırıcılık olaylarına karşı uyarı
Haber albümü için resme tıklayın

6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında kendilerine yeni bir yaşam hazırlamaya çalışan ya da zarar gören eşyalarının yerine yenilerini almak isteyen vatandaşlara yönelik dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek isteyen Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği (TDP) ekipleri, çalışmalarını sürdürüyor.

TDP ekipleri bu çerçevede; şehir merkezinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu mekanlar ve konteyner çarşı ile yaşam alanlarında bu tür olaylara karşı broşür dağıtarak vatandaşları daha dikkatli olmaları yönünde bilgilendirdi.

Dolandırıcıların başvurduğu yöntemlerle ilgili vatandaşlara bilgi veren TDP ekipleri, dağıttıkları broşürlerle de konuya dikkat çekti.

TDP ekipleri, özellikle deprem sürecinde vatandaşlardan prefabrik ev, konteyner, klima ve beyaz eşya gibi özel ihtiyaçların karşılanmasında sosyal medya veya güvenilir olmayan internet siteleri üzerinden tanımadığı şahıslara karşı dikkatli olmasını istedi.

Tüm alışveriş ya da işlemlerde kaparo gönderilmemesi konusunun altını çizen Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, telefonla dolandırıcılıkla ilgili de kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan kişilere itibar edilmeden 112 Acil İhbar Hattı’na başvurmaları yönünde uyarılarda bulundu.

 

 

22 Ağu 2023 - 13:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Murat Karagenç