19 kırsal mahallede 1244 dönüm tarla kiralanacak

Elbistan Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan ilçeye bağlı 19 kırsal mahalledeki tarla vasfındaki taşınmazların kiralanması için ihale düzenleyecek.

Elbistan Belediyesi, ilçeye bağlı Alembey, Ağlıca, Akarca, Çatova, Çiçek, Dağdere, Doğan, Eldelek, Geçit, Güvercinlik, Gümüşdöven, Izgın, İncecik, İğde, Karahüyük, Çatova, Söğütlü, Özbek ve Yapraklı mahallelerindeki tarla vasfındaki 69 parsel sulu ve kıraç arazinin kiralanması için ihale düzenleyecek. 3 yıllığına kiralanacak tarlaların toplamı ise 1244 dönüm olacak. Kiralanacak en fazla parsel ise Yapraklı Mahallesi sınırları içerisinde bulunuyor. Tarlalar için belirlenen muhammen bedel ise 2 milyon 109 bin lira oldu.

Söz konusu tarlaların kiralama ihaleleri, 12-13-14 Eylül tarihlerinde Elbistan Belediyesi meclis salonunda yapılacak. Açık artırma usulü ile yapılacak ihaleyi kazanan kiracı, birincilin kira bedeli ile diğer resmi giderleri peşin olarak ödeyecek. 2.ve 3.yılların kira bedeli ise yurt içi fiyat endeksi oranında artırılarak sözleşme tarihinde ödenecek. Belirlenen muhammen bedellerden KDV ve tellaliye ile damga vergisi ayrıca alınacak. İhale üzerinde kalan istekliden sözleşme yapılmasından önce toplam 1 yıllık ihale bedeli üzerinden hesaplanmak suretiyle yüzde 6 oranında kesin teminat alınacak. Tarla vasfındaki araziler, başka bir amaç için kullanılamayacak.

 

20 Ağu 2023 - 13:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel