Nurhak’ta mikrobölgeleme ve zemin etüt çalışmalarına başlandı

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, ilçedeki deprem sonrası yeniden inşa sürecine ışık tutacak mikrobölgeleme ve zemin etüdü çalışmalarına başlandığını söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Asrın felaketi olan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkımların olduğu Nurhak’ta mikrobölgeleme, zemin etüt ve sondaj çalışmaları merkez mahallerden başladı. Çalışmalar, kısa süre içinde de Tatlar, Kullar, Barış, Biçin ve Umutlu mahallelerinde yürütülecek.

“Çalışan, emeği geçen mühendislere ve işçi arkadaşlara teşekkür ediyorum“

 Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan İlhami Bozan, “Çevre Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda Nurhak’ta zemin etüt çalışmaları başladı. Çalışan, emeği geçen mühendislere ve işçi arkadaşlara teşekkür ediyorum. Nurhak’ta büyük bir emek sarf ediyorlar. Merkez mahallerimizde olan zemin etüt çalışmaları 1 hafta sonra tamamlanacak. Ve daha sonra bakanlık tarafından raporlama çalışmaları başlayacak. Ve inanıyoruz ki onlarda önümüzdeki en kısa süre içerisinde tamamlayacaklardır. Fakat biz bu çalışmaların daha kısa süre içinde tamamlanması için yine gerekli girişimleri yapacağız. Merkez mahallelerimizin dışında olan beldelerimiz Tatlar, Kullar, Barış, Biçin ve Umutlu mahallemizle ilgili girişimlerimizde uzun süre önce başlattık” dedi.

“Önümüze bir plan bir hedef koyacağız”

Başkan Bozan, “İnanıyoruz ki; Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız bu konuyla ilgili gereken adımları atacaktır.  Zemin etüt ve sondaj çalışmaları tamamlandıktan sonra artık “Nurhak’ta nasıl bir yapı tarzı olacak?  Nerelerde yapılar olacak?” gibi sorulara fikirler edineceğiz. Ve bakanlığın bize vermiş olduğu yönergeler doğrultusunda, bizim de mühendislerimizin çalışmaları doğrultusunda önümüze bir plan bir hedef koyacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

20 Ağu 2023 - 13:23 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel