İvme Yapı Grup Elbistan’da hizmet vermeye başladı

Merkezi İstanbul’da bulunan İvme Yapı Grup, 25 yıllık tecrübesi ile 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ardından Elbistan şubesi hizmet vermeye başladı.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

İvme Yapı Grup; mimarlık ve mühendislik hizmetleri, çelik konstrüksiyon ve prefabrik yapılar, ahşap ve betonarme yapılar, yerinde dönüşüm hizmetleri, yapı güçlendirme, dış cephe sistemleri, tadilat ve dekorasyon işleri, mekanik tesisat ve gayri menkul alanlarında faaliyet veriyor.

Firma yetkilisi Ahmet Kaya, 6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında hasar alan binaların güçlendirme işlemlerini çeyrek asra yaklaşan tecrübe ve uzman ekip kadrosu ile en yüksek dayanıklılıkta deprem güçlendirme hizmeti sağladıklarını söyledi.

Betonarme yapılara alternatif olarak çelik konstrüksiyon ve prefabrik yapı hizmeti de verdiklerini belirten Kaya, “Betonarme yapılara altarnetif olarak yapılan yapılardan olan çelik yapılar; gerekli statik hesaplar yapıldıktan sonra malzeme kalitesi ve montajına gerekli hassasiyet gösterildiğinde beton yapılara göre uzun ömürlülük,  yapım süre kısalığı ve geri dönüşüm gibi birçok avantaja sahiptir” dedi.

Tadilat ve dekorasyon hizmeti de verdiklerini ifade eden İvme Yapı Grup yetkilisi Ahmet Kaya, “Deprem sebebiyle ya da zaman aşımından dolayı yenilenme ya da dekor edilmesi gerekli yapıların iç alanlarının tadilat ve dekor edilmesi esnasında çatlaklara epoksi uygulaması, yıkık alanların hafif ve mukavamet gücü kuvvetli yapı malzemeleri ile yenilenmesine dikkat edilmesi gerekir” dedi..

Kaya açıklamasının sonunda hasar görmüş yapıların dış cephelerinde meydana gelen hasarların yenilenmesi esnasında iş güvenliğine ve uygulama ekibinin profesyonelliğine dikkat edilmesi gerektiğini belirterek çeyrek asırlık tecrübeleri ile merkezleri İstanbul ve Malatya, Kahramanmaraş, Ayvalık’ın ardından Elbistan’da hizmet verdiklerini söyledi.

İvme Yapı Grup yetkilisi Ahmet Kaya, verdiğimiz hizmetler ve projelerimiz hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız; 0531 087 08 68 veya 0538 411 50 39 numaralı telefonlardan ulaşabilir. Yüz yüze görüşmek isteyen vatandaşlarımızı da Ceyhan Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan ofisimize bekliyoruz. şeklinde konuştu.

20 Ağu 2023 - 13:21 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel