Başkan Özgen: “Elbistan yatalak hastaya döndü”

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, deprem sonrasında şehrin yeniden ayağa kalkması için sürdürülen çalışmaların yetersiz kaldığını savunarak, “Elbistan yatalak hastaya döndü” dedi.

Başkan Özgen, Elbistan’ın yüzleştiği afetin yaralarının ancak topyekun bir çaba ile sarılacağını belirtti.

Başkan Özgen, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin kente hizmet noktasında sınıfta kaldığını iddia ederek, “Depremin üzerinden 200 gün geçti ama şehrimiz de sorunlar bitmiyor. İmar planı ortada yok. Konteynerler şehre rastgele yığıldı ve atıl şekilde duruyor. Elbistan bu şekilde ayağa kalkamaz. Siyaseti bir kenara bırakıp sivil toplum kuruluşlarıyla, belediyesiyle ve devletim tüm kurumlarıyla elbirliği içinde bu sarmaldan çıkabiliriz.

Her alanda dökülüyoruz. Büyükşehir yasasıyla suyumuz elimizden alındı. Belediyemiz büyük bir gelirini kaybetti. Kimse bizleri kandırmasın; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi buraya hizmet getirmez. Şeker fabrikası ve termik santralimiz vardı onu da kaybettik. Çelikler, bugüne kadar kaç ağaç dikmiş? Çalıştırdığı işçinin promosyonuna göz dikenler; paravanı açın da arkanızdaki güçleri görelim. Elbistan halkına hesap vereceğiniz günler de gelecek.

Burada biz de suçluyuz. Seçtiğimiz milletvekillerinin donanım ve ehliyetleriyle ilgilenmedik ve bu hale geldik. Rahmanisi azınlıkta olan bir Elbistan olduk. Nasıl evrildik de hale düştük. Tepkisiz, nemelazımcı bir topluluk olduk. Velhasıl, Elbistan olarak yatalak hastaya döndük” şeklinde konuştu.

Ülkedeki ekonomik sorunlara da değinen Milli Yol Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ali özgen, “Ekonomimiz iyi yolda. Arjantin ve Venezüella’yı yakaladık. Diyanet İşleri Başkanı ‘Zamlar Allah’tandır’ demiş. Siz son model makam arabalarınıza binin; bin bir çeşit sofralar kurun, Türk milletine de şükredin çağrısı yapın. Bir emekli olarak bu çağrınıza katılıyorum. Bütün emeklileri şükür namazı kılmaya davet ediyorum. Muhsinlere, Sinanlara, Fıratlara, Berkin Elvanlara, Metin Göktepelere, Ali İhsan Korkmazlara, Barış Can Ataylara sahip çıkılmadığı sürece bu ülkeye adalet ve demokrasi gelmez. Öldürülmeye, yağmalanmaya devam ederiz” ifadelerini kullandı.

19 Ağu 2023 - 16:55 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel