Tepebaşı Mahallesi’nin en genç muhtar adayı Mehmet Alkaya oldu

Elbistan’ın merkez mahallelerinden Tepebaşı Mahallesi’nin ilk ve en genç muhtar adayı 34 yaşındaki Mehmet Alkaya oldu.

Alkaya, mahallesinde örnek bir muhtarlık sergilemek istediğini belirterek, “Artık gençlerin sahada yerini alıp mahallesinin derdiyle dertlenmesinin zamanı geldi” dedi.

Elbistan’da uzun yıllardır iş makinesi operatörlüğü yapan Mehmet Alkaya (34), Tepebaşı Mahallesi için muhtar adaylığını açıkladı.

31 Mart 2024’te yapılması planlanan yerel seçimler için hizmet yarışına talip olma sebebini “Bakımsızlık ve hizmetten mahrum kalmak Tepebaşı’nın kaderi olmamalı” şeklinde özetleyen Alkaya, “Tepebaşı’nın bu kaderi değişmeli. Doğup büyüdüğüm Tepebaşı Mahallesi’nin bakımsız ve her hizmetten mahrum kalması artık milli meselem haline geldi. Bugüne kadar mahalle halkıyla kurduğum diyalog ve gençliğimin verdiği enerjiyi sahaya yansıtıp mahallemizi adaletli bir hizmetle tanıştırmak istiyorum. Çıktığım bu yolda önce Allah’ın izni sonra da mahalle halkımızın takdiriyle bu yarışta ben de varım” dedi.

Kaymakamlık, belediye ve diğer kurumlarla iç içe ve dayanışma halinde olacağının altını çizen muhtar adayı Mehmet Alkaya, “Sivil toplum kuruluşlarıyla bağımızı sağlam tutarak ‘önce mahallem’ anlayışıyla bu göreve talibim. Mahallemizin çözüm bekleyen ancak göz ardı edilen birçok sorunu var. Bu sorunların çözümü de istişareden ve özverili çalışmadan geçiyor. Tepebaşı; sorunlar yumağının değil halkının huzur içinde yaşamını süreceği bir mahalle olmalı. Ben bu zor görevi en iyi şekilde yapacağıma inanıyor ve mahalle halkımızın da sağduyusuna güveniyorum” ifadelerini kullandı.

Mahallesinde halkla iç içe bir yönetim anlayışı sergileyeceğini vurgulayan Alkaya, “Kimseyi ötekileştirmeden önce mahallem sloganıyla hizmet yarışında olacağız. Mahallemizi güzelleştirme ve çehresini değiştirme anlamında yine mahalle halkıyla istişare içinde hayata geçirmeyi planladığımız projelerimiz var. İlk olarak şehidimiz Ayhan Güzel’in ismini mahallemizde yaşatmak olacak. Mahallemizi birlikte yönetmek için oylarınıza talibim” şeklinde konuştu.

17 Ağu 2023 - 16:04 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel