Karaoğlan Koleji’nde eğitim ara vermeden devam ediyor

Karaoğlan Koleji’nde 2023-2024 eğitim öğretim sezonu öncesinde yaz kursu ve telafi eğitimi ile başlayan eğitimler ara vermeden devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Karaoğlan Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Erdem Özer, “Liselerimizde, öğrencilerimize doğru seçimler yapabilmeleri ve istedikleri yurt içi ve yurt dışı üniversitelere girmeleri için güçlü akademik program, ders dışı etkinlikler ve deneyimli kadromuz ile adım adım destek verilmektedir. Lisemizde hedefimiz; sadece iyi bir üniversite değil, hayat becerilerine ve başarılarına ulaşan gençler yetiştirmektir. Bu nedenle lisemizde tüm öğrencilerimiz yetenekleri ve becerileri doğrultusunda yönlendirilir. Üniversite Danışmanlık ve Kariyer Planlama Merkezi’mizde dokuzuncu sınıftan başlanarak tüm lise öğrencilerimize bireysel uygulanan çalışmalarla, üniversite hazırlıklarına destek ve yön verilmektedir. Sağlam binası ve teknolojik imkanlarıyla bölgede zirve konumunda olan okulumuzda: akıllı tahta ve beyaz tahta, fizik kimya ve biyoloji laboratuvarları, müzik sınıfı, kütüphane, robotik kodlama sınıfı, açık ve kapalı spor salonları, sınıflarda bireysel sıra ve şahsi dolaplar ile bölge halkımıza hizmet etmekteyiz. Geleceğin dünyasını şekillendirecek olan çocuklarımızı teknolojiyle buluşturarak, çocuklarımızın bilgi ve iletişim teknolojilerinin aktif birer kullanıcısı olmalarını; bunun da ötesinde yaratıcı fikir oluşturarak bu fikirlerini teknoloji kullanarak hayata geçirebilen bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz 11 ve 12. sınıflarda, programda yer alan derslerinin yanı sıra, üniversite hazırlık konusunda uzmanlaşmış öğretmenlerce, ayrıca yürütülecek özel bir hazırlık programıyla sınava hazırlanırlar. Üniversite hazırlık derslerini okulda tamamlayan bir öğrenci; ders tekrarı, deneme, soru çözümü ve dinlenme için yeterli zaman ayırabileceği etkili ve dengeli bir hazırlık süreci ile yüksek başarıyı yakalar” dedi.

Kurum müdürü Özer sözlerine şu şekilde devam etti:

“Avrupa dil kriterlerine uygun yoğun İngilizce ve Almanca programlarımızla öğrencilerimizi bu dillerde akıcı bir şekilde düşünme, kendini ifade etme, iletişim kurma becerisi ve akademik araştırma yapabilecek düzeyde dil hakimiyeti kazandırılır. Öğrenimine yurt dışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz, İngilizce ve Almanca için uluslararası geçerliliği olan sınavlara girebilecek donanıma ulaşarak ayrıcalık elde ederler. Bölgenin öncü eğitim kurumu olan Karaoğlan Eğitim Kurumlarına, yoğun ilgi gösteren Afşin ve Elbistan halkımıza teşekkürlerimizi sunuyor, okulumuzun ayrıcalıklarını görmek için tüm Afşin ve Elbistan halkımızı okulumuza davet ediyoruz.”

17 Ağu 2023 - 15:57 Kahramanmaraş/ Afşin- Güncel