Elbistan’da ilk güçlendirme ruhsatını Özel Yıldız aldı

Özel Yıldız Koleji, orta hasarlı binaların güçlendirilmesi ile ilgili kentte ilk ruhsat alan kurum oldu.

Elbistan’da ilk güçlendirme ruhsatını Özel Yıldız aldı
Haber albümü için resme tıklayın

Özel Yıldız Koleji Kurucusu Nurullah Köker, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak okullarını öğrenciler ve personel için güvenliğin en üst seviyede bir yapıya dönüştüreceklerini söyledi.

Elbistan’da, eğitim alanında olduğu gibi depremden sonraki süreçte de bir ilke imza attıklarını belirten Köker, prosedürleri hızla tamamladıklarını dile getirdi.

Güçlendirme çalışmalarına kısa süre içinde başlayacaklarını bildiren Köker, şunları kaydetti:

“Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Orta hasarlılar konusunda çok önemli çalışmalar yaptık. Zamanla yarışıyoruz. Okulumuzun 1 Eylül’de açılması gerekiyordu. Prosedürlere takılsaydık okulumuzu açamazdık. Sayın Başkanımızın bize yardımları sayesinde okulumuzda güçlendirme çalışmalarına başladık. Elbistan’da da bazı okullarda hasar var. Bir okulun ayakta kalması ve eğitime başlaması çok önemli. Sadece Elbistan’da değil Kahramanmaraş’ın geneline bakarsak ilk güçlendirme ruhsatını Sayın Başkanımız bize verdi. Eğitim – öğretim çok önemli. Okulumuz da 23 senedir bölgede tanınıyor ve biliniyor. Bundan sonra memleketimizin onarılmasında ve memleketimize yeni bir eğitim hizmetini katılması için fedakarlığı esirgemedik. Bu hususta bizlere yardımcı olan hem belediye çalışanları hem de Kahramanmaraş’taki ilgili birimler bizlere destek oldular. Başta Sayın Başkanımıza ve herkese teşekkür ediyorum.”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, orta hasarlı yapıların güçlendirilmesi noktasında öncü olduklarının altını çizdi.

Deprem bölgesindeki 75 belediye arasında ilk güçlendirme ruhsatını veren kurumun Elbistan Belediyesi olduğuna işaret eden Başkan Gürbüz, “Yavrularımız bizim vazgeçilmezimiz. Onların için sağlıklı okullar hazırlanması gerekiyor. Deprem, okullarımızı yıktı. Bunların biran önce normale dönmesi gerekiyordu. Sayın müdürüm tüm aşamaları geçti. Yapı denetim, belediye ve hükümet kanadından yapılması gereken tüm tedbirleri aldı ve projelerini onaylattı. Eskisinden çok daha sağlam bir okulla hizmete başlayacaklar. Yeni eğitim-öğretim sezonunda yavrularımızı güçlendirilmiş binada misafir edecekler. Kıymetli hocama çok teşekkür ediyorum. Bu hem psikolojik anlamda önemli. Depremden sonra güçlendirme faaliyetlerini yapıp eğitim ordusuna böyle güçlü bir binayı kazandırmaları Elbistan için, yavrularımız için son derece anlamlı ve önemli. Onun için emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hükümetimize, büyükşehir belediyemize, burada sorumluluk alan yapı denetim firmasına ve akademisyenlerimize teşekkür ediyorum.

Orta hasarlı binaların güçlendirilmesi noktasında öncü olduk. 75 belediye arasında ilk ruhsatı veren belediye Elbistan Belediyesi oldu” ifadelerini kullandı.

16 Ağu 2023 - 16:09 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel