İHH İnsani Yardım Vakfı, 2 depremzede çiftin yuvasını kurdu

İHH İnsani Yardım Vakfı Elbistan Temsilciği, evliliğe ilk adımını atsalar da depremde evsiz kalan ve maddi durumu iyi olmayan 2 çifte çeyiz desteğinde bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Hayırseverlerin desteği ile temin edilen beyaz eşya setleri dünya evine girecek depremzedelere teslim edilirken mobilya takımları da önümüzdeki günlerde ulaştırılacak.

İHH İnsani Yardım Vakfı Elbistan Temsilcisi Yusuf Bolat, 6 Şubat’taki asrın felaketi sonrası depremzedelere el uzatmaya devam ettiklerini söyledi.

‘Yaşadığımız afetle birlikte hayalleri ve çeyizleri enkaz altında kalan gençlerimizin hayallerine kaldıkları yerden devam etmelerini sağlamak ve yaralarını sarmak istedik’ diyen Bolat, “Elbistan’da ‘yuvalar kuruyoruz’ sloganıyla proje başlatmıştık. Depremden sonra evlerini kaybeden ve maddi durumu el vermeyen gençlerimizin yüklerini azaltmanın yanında kardeşlik ve dayanışma ruhunu da güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiğimiz proje çerçevesinde; evlenmek isteyen 2 çiftimize buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi fırınlı ocak, elektrikli süpürge ve ütüden oluşan çeyiz yardımı desteği sağladık. Yatak odası, koltuk, yemek masası ve sehpa takımından oluşan mobilya desteği de iki hafta içinde gönderilecek” dedi.

Bolat, “Asrın felaketi diye nitelendirilen felaketin yaşandığı ilk günden itibaren el ele vererek olağanüstü bir gayretle afetzede kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bu acıyı yüreklerinde hisseden bağışçılarımızın ve hayırseverlerimizin yardımlarıyla afetzedelerin maddi manevi ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik ruhuyla hareket ediyoruz. Kardeş olma bilincinin bir örneğini de yine bizlerin her zaman yanında olan hayırseverlerimiz sayesinde hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tarihte eşine az rastlanır bir yardımseverlik ve kardeşlik örneği ortaya koyan bağışçılarımıza ve destekçilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Dünya evine girecek olan çiftlerimize de mutlu bir ömür diliyoruz. Onların mutluluklarına vesile olmak bizler için en büyük manevi kazançtır. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

14 Ağu 2023 - 15:06 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel