Köy evlerinin teslimi için gün sayılıyor

Elbistan ve çevre ilçelere bağlı kırsal mahallelerdeki depremzedeler, hummalı bir şekilde yapımına devam edilen köy evlerine kavuşmak için gün sayıyor.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Deprem bölgesindeki kırsal mahallelerde, vatandaşların huzurla oturacağı, yöresel mimariye uygun köy evlerinin yapımı hızla sürüyor. Deprem bölgesindeki illerde toplamda 143 bin 271 ev, ahırlarıyla birlikte yapılacak. 37 bin 129 köy evinin yapımına başlandı.

Elbistan’da ise brüt 202, net 140 metrekarelik 800 köy evinin yapılması planlanıyor. Birçok mahallede temel açma ve inşaat süreciyle ilgili çalışmalar sürüyor. İhale süreçleri tamamlanan Yapraklı, Akbayır ve Büyükyapalak mahallelerinde inşa edilen köy evleri hızla yükseliyor. Birçok köy evinin kaba inşaatı bitme seviyesine yaklaştı.

Köy evlerinin yapıldığı ilçelerden biri de depremin en fazla etkilediği Göksun ilçesi. İlçeye bağlı Korkmaz Mahallesi’ndeki afetzedelerin deprem endişesi taşımadan güvenle yaşayacakları evler tamamlanma aşamasına geldi. Köy evlerinin; çevre düzenlemesi, peyzaj çalışmalarının ardından önümüzdeki günlerde afetzedelere teslim edileceği öğrenildi.

13 Ağu 2023 - 12:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel