Öğretmenevi ihalesi iptal oldu

Elbistan’da Kızılcaoba Mahallesi’ndeki eski askerlik şubesinin bulunduğu alana yapımı planlanan 150 yatak kapasiteli öğretmenevi kompleksinin ihalesi iptal edildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’a modern ve birçok sosyal imkanı içinde barındıracak yeni öğretmenevi kazandırmak için başlatılan çalışmalar ihale aşamasına ulaşmıştı. İlçeye kazandırılacak bu yatırımın, sadece konaklamaya dönük değil; birçok sosyal ve kültürel etkinliğin de bir arada yapılabileceği donatı alanlarına sahip olmasını için projede revizyona gidilmişti. Yeni öğretmenevinin yatak kapasitesi yüzde 50 arttırılarak 150’ye yükseltilmiş lokanta ve konferans salonu gibi sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapacak şekilde yeniden projelendirilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığının da yatırım onayı vererek 15 milyon lira kaynak aktardığı öğretmenevi kompleksinin ihalesinin, Kahramanmaraş Valiliği YİKOB tarafından 7 Temmuz’da gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Bodrum+ zemin+ 3 kattan oluşacak ve bünyesinde çok amaçlı da bir salonu barındıracak öğretmenevinin ihalesi iptal edildi. İhalenin iptal sebebi olarak da; bütün tekliflerin, ödeneğin ve yaklaşık maliyetin çok üzerinde olması gösterildi.

Yeni ihale sürecinin ise önümüzdeki günlerde belli olacağı öğrenildi.

11 Ağu 2023 - 17:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel