Hayrat İnsani Yardım Derneği’nden aşure ikramı

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilciliği, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Hayrat İnsani Yardım Derneği’nden aşure ikramı
Hayrat İnsani Yardım Derneği’nden aşure ikramı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında afetzedelerin yaralarını sarmak için gıda başta olmak üzere temel ihtiyaç maddeleri dağıtımı, yemek ikramı gibi faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilciliği, İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı’nda kurduğu mobil aşevinde aşure ikramında bulundu.

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilcisi Şener Kara, 2 bin 500 kişilik aşure ikramı yaptıklarını söyledi.

‘İyiliğe sözümüz var’ diyen Kara, “6 Şubat’tan bugüne kadar asrın afetinin yaralarını sarmak için sahada çalışıyoruz.  Depremin ilk anından itibaren önceliğimizi can kurtarmaya vererek afetzedelerimize el uzatma gayretinde olduk. Çalışmalarımızı da 6 aydan fazla bir süredir devam ettiriyoruz. Bugün de halkımıza aşure ikramında bulunuyoruz. Mobil aşevimizde hazırlanan yaklaşık 2 bin 500 kişilik aşure hazırladık" ifadelerini kullandı.

Muharrem ayının, ilahi bolluk ve bereketin yaşandığı bir zaman dilimi olduğuna vurgu yapan Kara, “Tüm hemşerilerimizin Muharrem aylarını tebrik ediyoruz. Bu duyguları yaşamaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde; paylaşmayı, dayanışmayı, birlikteliği simgeleyen aşure ile vatandaşlarımızın ağızlarını tatlandırdık. Yüce Allah, bu ayda tutulan oruçları kabul eylesin” şeklinde konuştu.

.Yoğun ilgiyle karşılanan aşure ikramını kabul eden vatandaşlar, dernek üyelerine teşekkür etti.

11 Ağu 2023 - 17:10 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel