Elbistanlı şehidin adı okulda yaşayacak

İstanbul’da trafik kazasına müdahale ederken başka bir aracın çarpması sonucu 9 yıl önce şehit olan polis memuru Kamil Topal’ın adı, Elbistan’daki ortaokulda yaşatılacak.

Elbistanlı şehidin adı okulda yaşayacak
Elbistanlı şehidin adı okulda yaşayacak
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistanlı polis memuru Kamil Topal, 4 Nisan 2014’te; İstanbul’un Ümraniye ilçesinde meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasının ardından olay yerinde yol güvenliği aldığı sırada, başka bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan Topal, olaydan 4 gün sonra şehit olmuştu.

24 yaşında şehit düşen polis memuru Kamil Topal’ın adı, memleketindeki ortaokula verildi. Eski Pınarbaşı Ortaokulu olan okula, ‘Şehit Kamit Topal Ortaokulu’ tabelası asıldı.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, şehitlerimize duyduğumuz bir vefa borcunun göstergesi olarak Pınarbaşı Ortaokulu’nun isminin ‘Şehit Kemal Topal Ortaokulu’ olarak değiştirildiğini söyledi.

Şehit Topal’ın aziz hatırasının ve adının yaşatılacağını dile getiren Çetin, “Şehidimiz, millet olarak hepimizin kardeşiydi. Görevi başında şehadet şerbetini içerek 9 yıl önce aramızdan ayrıldı. Şehidimiz Kemal Topal ve diğer tüm şehitlerimizin de ortaya koyduğu bu büyük fedakarlık için şükran borçluyuz. Şehidimize vefa borcumuzu bir nebze olsun ödeme adına ismini Pınarbaşı Ortaokulumuza verdik. Okulumuzun tabelasını da astık. Adını sonsuza kadar yaşatmak istedik. Kamil Topal kardeşimizin de diğer tüm şehitlerimizin de ortaya koyduğu bu büyük fedakarlık için şükran borçluyuz, minnet borçluyuz. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.

Şehit babası Yemliha ve annesi Ayşe Topal da;  oğullarının isminin bir okula verilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek emek verenlere teşekkür ettiler.

Çetin, Şehit Topal’ın annesi Ayşe Topal’a, Kur’an- Kerim, babası Yemliha Topal’a da Türk bayrağı takdim etti.

10 Ağu 2023 - 17:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel