Denetimler sıkılaştırıldı: “Yerinde ayrıştırmaya müsaade edilmeyecek”

Elbistan Kaymakam Vekili (Diyarbakır Vali Yardımcısı) Murat Yıldız ve Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, kentte ağır hasarlı 3 bin yapının devam eden yıkım işlemlerini yerinde inceledi.

Denetimler sıkılaştırıldı: “Yerinde ayrıştırmaya müsaade edilmeyecek”
Denetimler sıkılaştırıldı: “Yerinde ayrıştırmaya müsaade edilmeyecek”
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Kaymakam Vekili (Diyarbakır Vali Yardımcısı) Murat Yıldız ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ilgili görevlilerle ağır hasarlı 3 bin yapının devam eden yıkım işlemlerini yerinde inceledi.

Elbistan Kaymakam Vekili (Diyarbakır Vali Yardımcısı) Murat Yıldız, incelemeler sonrasında yaptığı açıklamada, kentteki 3 bin ağır hasarlı yapının yüzde 25’inin yıkım işleminin bitirildiğini söyledi.

Yıkımların 9 grupta 14 ekiple sürdürüldüğünü dile getiren Yıldız, “Elbistan’da toplam 3 bin ağır hasarlı yapı var. Şuana kadar yıkımların 1/4’ü bitti ve yıkımlar 9 grupta 14 ekiple Kaymakamlık-Belediye işbirliği ile hızla devam ediyor” dedi.

Ayrıştırma işlemlerinin yerinde yapılmasına müsaade edilmeyeceğinin altını çizen Elbistan Kaymakam Vekili Murat Yıldız, “Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, ayrıştırma işlemlerinin yerinde yapılmasına müsaade edilmeyecek, ayrıştırmalar moloz döküm sahasında yapılacak.

Yıkımlarda denetim ekiplerinin sayısını da arttırdık. Yıkımlarda yolların güvenlik nedeniyle geçici kapatılması ve kontrolü Elbistan Belediyesi Zabıta ekiplerince yapılacak.

Elbirliği ve sabır ile inşallah mümkün olan en kısa sürede ağır hasarlı yapıların yıkımları da bitirilecek ve Elbistan depremin izlerini bu yönde de silmiş olacak” şeklinde konuştu.

09 Ağu 2023 - 19:29 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel