Elbistan’da üreticilere 2 milyon 478 bin lira sertifikalı tohum desteği

​Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, 2023 üretim yılına ait sertifikalı tohum kullanım desteği icmallerinin askıya çıkarıldığını söyledi.

Çitil, bu üretim yılında 60 mahalledeki 392 üreticiye 2 milyon 478 bin lira sertifikalı tohum desteği ödeneceğinin bilgisini verdi.

2023 üretim yılına ait sertifikalı tohum kullanım desteği icmalleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde askıya çıkarıldı.

Konuyla ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunan Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, icmallerdeki bilgilerin üreticiler tarafından kontrol edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Elbistan’da, 671 bin 657 kilogramlık ürün için fatura kesildiğine değinen Çitil, destekleme alanının da 24 bin 781 dönüm olduğunu bildirdi.

392 üreticinin sertifikalı tohum desteği almaya hak kazandığına işaret eden Çitil, dekar başına 100 lira ödeneceğini belirtti.

Çitil, “İcmallerdeki bilgilerin kontrol edilmesi önem arz ediyor. İcmaller kesin olmamakla birlikte eksiklik olduğunu düşünen çiftçilerin 11 Ağustos tarihine kadar kumrumuza gelerek itiraz etmeleri gerekmektedir. Herhangi bir itiraz olmaması durumunda icmaller kesinlik kazanacaktır” dedi.

07 Ağu 2023 - 16:49 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel