CHP Nurhak İlçe Başkanlığına İbrahim Gör seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nurhak İlçe Teşkilatı’nın, tek listeyle gerçekleştirilen 38.olağan kongresinde başkanlık görevine İbrahim Gör seçildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nurhak İlçe Teşkilatı’nda bayrak değişimi yaşandı. CHP Nurhak İlçe Başkanlığı’nın 38.olağan kongresi yapıldı. Kongrede mevcut başkan Oruç Kömesöğütlü aday olmadı. Kongre, başkan adayı İbrahim Gör’ün hazırladığı tek liste ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede divanın oluşturulmasının ardından gündeme geçildi. İlçe teşkilatının geçmiş dönemlere ait faaliyet ve mali raporlarının onaylanmasının ardından siyasi konuşmalar yapıldı.

Konuşmalar sonrasında oy kullanma işlemine geçildi. Başkan adayı İbrahim Gör, geçerli oyların tamamını alarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nurhak İlçe Başkanı oldu.

Seçim sonrasında değerlendirme yapan Başkan Gör, şahsına ve ekibine duyulan güvenden dolayı tüm delegelerle partililere teşekkür etti.

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan da; kongrede birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiğini söyleyerek, “38. Olağan kongremizi tamamladık. Katılımları için İl Başkanımız Sayın Esat Şengül 'e, Onikişubat İlçe Başkanımız Sayın Ünal Ateş 'e ve Divan Başkanımız Sayın İskender Yıldırım 'a teşekkür ediyorum. Eski İlçe Başkanımız Sayın Oruç Kömesöğütlü'ye emekleri için teşekkür ediyorum. Geçerli oyların tamamını alarak yeni İlçe Başkanımız olan Sayın İbrahim Gör'ü tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İlçe Başkanı İbrahim Gör’e hayırlı olsun temennisinde bulundu.

.

07 Ağu 2023 - 12:01 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel