Kaymakamlık personel alımı yapacak

Ekinözü Kaymakamlığı, Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 personel alımı yapılacağını duyurdu.

Başvuru yapacak adaylarda; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını bitirmiş olmak ve 40 yaşını doldurmamış olmak, erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak, en az 4 yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümleri, sosyal hizmetler, sosyoloji, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, halkla ilişkiler bölümlerinin birinden mezun olmak, ÖSYM tarafından yapılan ve geçerli olan 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSS P3 türünde en az 70 puan almış olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl sağlığı, vücut sağlığı ve engeli bulunmamak, adli sicil kaydı bulunmamak ve Ekinözü ilçe sınırları son 6 aydır ikamet ediyor olmak şartları aranacak.

Ancak anne ve babası son 6 ay içerisinde Ekinözü’nde ikamet eden fakat askerlik, öğrencilik vb. nedenlerle adres kaydı değişen ve 6 Şubat 2023 tarihli depremler sebebiyle ilçe dışına çıkan adaylar, tarihçeli yerleşim belgesi ile daha önce Ekinözü ilçesinde yaşadığını kanıtlamaları halinde başvuruları alınacak.

Büro görevlisi ve inceleme görevlisi olarak istihdam edilecek personeller için kadro sayısının 5 katı adayla mülakat yapılacak. Başvurular, KPSS puanına göre sıralamaya alınacak. Başvurular, 11 Nisan’a kadar, Ekinözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılabilecek.

 

06 Ağu 2023 - 15:27 Kahramanmaraş/ Ekinözü- Güncel