Yeniden Refah Partisi’nden aşure ikramı

Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanlığı’nca, vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanlığı’nın aşure ikramı programı, Hamza Akbaş Caddesi’ndeki parti binası önünde gerçekleştirildi. 500 kişilik olarak hazırlanan aşure, kurulan stantta vatandaşlara ikram edildi.

Aşure ikramıyla ilgili konuşan Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sabahattin Kayabaşı, Hicri takvime göre ilk ay olan Muharrem ayında geleneksel olarak etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Muharrem ayının, ilahi bolluk ve bereketin yaşandığı, hissedildiği, duyulduğu bir dönem olduğuna dikkati çeken Başkan Kayabaşı, “ Bizde bu duygu ve düşünceleri, bu ilahi muhabbeti hemşerilerimizle paylaşmak, kucaklaşmak adına bugün Yeniden Refah Partisi olarak aşure ikramında bulunuyoruz. Tüm hemşerilerimizin Muharrem aylarını tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Aşurenin de paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin simgesi olarak kabul edildiğine vurgu yapan Başkan Kayabaşı, “Aşurenin bu manevi anlamı toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Milletimiz, asırlardır sürdürdüğü gelenekle bugün de farklılıkların ahenk içindeki ortak tada katkı sağlamalarını önemsiyoruz.  Hemşerilerimizle muhabbeti, birliği ve beraberliği paylaşmak istedik. Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanlığı olarak bundan sonra da halkımızla bir araya gelmek için her fırsatı değerlendirmeye çalışacağız” dedi.

Vatandaşlar da; aşure ikramından dolayı Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Teşkilatı’na teşekkür ettiler.

04 Ağu 2023 - 16:37 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel