Nurhak Belediyesi, kendi bütçesi ile 2 adet iş makinesi aldı

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, maliyetinin tamamını belediyenin kendi bütçesinden karşılayarak sıfır kilometre 2 adet kazıcı-yükleyiciyi araç parkını güçlendirdiklerini söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Başkan Bozan, deprem sonrasında şehrin yeniden ayağa kalkmasında önemli işlevler üstlenecek iş makinelerinin toplam maliyetinin 5 milyon 300 bin lira olduğunu dile getirdi.

Nurhak Belediyesi’nin, bütçesini şehrin ve vatandaşların öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda verimli ve etkin kullanmayı ilke edindiklerini vurgulayan Başkan İlhami Bozan, “Merkez ve kırsal mahallelerimize en iyi ve güzel hizmeti sunmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Araç parkına kattıkları iş makineleri ile sunulan hizmetin kalitesinde de önemli bir mesafe kat edeceklerini vurgulayan Başkan Bozan, “Nurhak Belediyesi, sınırlı bütçesi ve imkanları doğrultusunda halkına hizmetin en güzelini sunmayı birinci öncelik olarak kabul eder. Bunu yaparken de kaynaklarını verimli kullanarak; bütçe planlamasını da şehrin ihtiyaçlarına göre yapan bir anlayışımız var. Maliyetini tamamen belediyemizin öz kaynakları ile karşılayarak araç parkımıza dahil ettiğimiz 2 adet iş makinesi de bu anlayışımızda bizlere güç katacak” diye konuştu.

Depremden sonra şehrin önemli bir dönüşüm geçireceğini hatırlatan Başkan Bozan, “Hepimizin malumu olduğu üzere Nurhak’ımız 6 Şubat’taki depremden sonra ciddi bir yıkımla karşı karşıya kaldı. Halkımızın belediye hizmetleriyle ilgili beklentisi ve talepleri de buna bağlı olarak arttı. Biz de şehrimizin yeniden imar sürecine en hızlı katkıyı sunmak istiyoruz. Toplamda 5 milyon 300 bin lira gibi bir bütçe ayırdık bu araçlar için. Hem kazıcı hem de yükleyici olarak hizmet verecek bu iş makinelerimiz, hizmetlerin daha etkin, verimli ve kısa sürede gerçekleştirilmesinde elimizi güçlendirecek” ifadelerini kullandı.

Başkan Bozan, son olarak iş makinelerinin tüm Nurhak halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

03 Ağu 2023 - 15:37 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel