Akdeniz’i Karadeniz’e bağlayan en kısa güzergahta çalışma sürüyor

Eski İpekyolu olarak ta bilinen ve Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan en kısa yol olan Andırın-Göksun karayolunda çalışma devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

 

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Vahit Kirişçi ve Mehmet Şahin ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yapımı devam eden Andırın – Göksun karayolu ve inşa sürecindeki Geben Barajı Sulaması çalışma alanında incelemelerde bulunarak son durum hakkında bilgiler aldı.

Andırın programına ilişkin değerlendirmelerde bulunan TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Andırın – Göksun arasında inşa edilen yolun önemine değindi. Kirişci, “Andırınlı vatandaşlarımızın çok önemsediği ve üzerinde durduğu bir yolumuz var. Burası Andırın – Göksun Yolu olarak biliniyor ama bu yol aslında Samsun’dan başlayarak Akdeniz’e kadar uzanan bir dikey koridor. Bu yol toplam 58 kilometre. İki ilçemiz arasında son derece önemli bir yol olmanın ötesinde aynı zamanda ülkemiz için de çok değerli. Çalışmalar gayet güzel ilerliyor. Yoluyla, eğitimle, sağlıkla ve diğer konularla ilgili tüm çalışmalarımız Andırın’ı daha yukarıya taşıyacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin ise, “Andırın – Göksun yolunda çalışmalar hızla ilerliyor. Kısa bir süre içerisinde yolun bir kısmı asfaltlanacak” diye konuştu.

 

01 Ağu 2023 - 16:26 Kahramanmaraş- Güncel