Üniversite adaylarına tercih danışmanlığı hizmeti

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, üniversite adaylarına yönelik olarak tercih sürecinde danışmanlık hizmeti vermeye başladıklarını söyledi.

Danışmanlık hizmetinin, Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Rehberlik Araştırma Merkezi’nde (RAM) verileceğini kaydeden Çetin, “Danışmanlarımızın destekleri ile gençlerimize gelecek planlarını belirlemek için yol gösteriyoruz” dedi.

Adaylara sıralamalarını dikkate alarak kendi ilgi, yetenek alanlarına uygun bölümlerle konusunda fikir ve öneri sunduklarını belirterek, “Tercih danışmanlığı süresince öğrencilerimize ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçişlerinde rehberlik ediliyor. Tercih edilecek üniversitelerin özellikleri ve koşulları detaylı olarak aktarılıyor. Öğrenci ve velilerimizin yönlendirilmesi önem arz ediyor. Çünkü gençlerimiz sadece meslek seçmiyor. Aynı zamanda geleceklerini de şekillendirecek bir karar veriyor. Yıllardır hazırlandıkları sınav sonucunda aldıkları puanları yorumlamak ve en doğru tercihi yapma noktasında her zaman yanlarındayız” dedi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Bu süreçte tüm adaylarımızı kurumumuzun 1.katında hizmet veren Rehberlik Araştırma Merkezi’mize bekliyoruz. Öğrencilerimiz 8 Ağustos’a kadar rehber öğretmenlerimiz ve psikolojik danışmanlarımızla görüşebilir ve gelecek planlamasıyla ilgili destek alabilirler” ifadelerini kullandı.

31 Tem 2023 - 16:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel