Ülkü Ocakları, ücretsiz sertifikalı kurs açıyor

Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Muammer Zencirkıran, birçok dalda sertifikalı ücretsiz kurs açtıklarını söyledi.

 

Başkan Zincirkıran, kurs programına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede; ilkyardım, robotik kodlama, İngilizce, bağlama, gitar gibi alanlar başta olmak üzere birçok dalda eğitim vereceklerini dile getirdi.

Özellikle gençlerin, yabancı dil, sağlık, tarih ve sanat alanlarında kendilerini geliştirmelerini amaçladıklarını belirten Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Muammer Zencirkıran, kursların tamamen ücretsiz olduğunun altını çizdi.

Eğitimlerin, Elbistan Ülkü Ocakları’nın Hulusi Efendi Bulvarı’ndaki konyetnerinde verileceğini dile getiren Başkan Zencirkıran, kayıtların sürdüğüne dikkat çekerek, “Ülkü Ocakları, dünyanın en büyük gençlik hareketidir. Biz de gençliğin eğitimlerine önem vererek bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Bir eğitim yuvası olarak gençlerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerini önemsiyoruz. Bu doğrultuda da Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek kurs programımızı başlattık. Başvurularımız sürüyor. Sadece gençlerimizi değil 7’den 70’e tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.

 

30 Tem 2023 - 12:53 - Güncel