Enes Döner’den geleneksel aşure ikramı

Enes Döner tarafından Muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği aşure dağıtım programında vatandaşlara 3 bin kişilik aşure ikramında bulunuldu.

Enes Döner’den geleneksel aşure ikramı
Enes Döner’den geleneksel aşure ikramı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Aşure ikramına Elbistan İlçe Emniyet Müdür Vekili Uğur Koyuncu da katıldı. Yapılan duanın ardından dev kazanlarda pişirilen 3 bin kişilik aşure vatandaşlara ikram edildi.

Enes Döner işletmecisi Cengiz Kuşoğlu, geleneksel hale getirdikleri aşure ikramını bu yıl da gerçekleştirerek 3 bin kişiye aşure ikram ettiklerini söyledi.

Aşurenin birlik ve beraberlik anlamına geldiğini belirten Kuşoğlu, “Aşure bizim için sadece bir tatlı değildir, aşure, birliktir, beraberliktir, yardımlaşmaktır. Muharrem ayının ve aşurenin bizim hem inancımız, hem de geleneğimiz için çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Muharrem ayının ve aşurenin bizim hem inancımız hem de geleneğimiz için çok önemlidir. Aşure, paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin, hoşgörünün ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Bu tür programlarla değerlerimizi gelecek nesillere aktarma ve paylaşmanın, hoşgörünün ve birlikteliğin önemini pekiştirmeyi amaçlıyoruz. 8. geleneksel aşure ikramımızı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Herkesin Muharrem ayını kutluyorum” dedi.

Vatandaşlar ve müşteriler de aşure ikramı dolayısıyla Enes Döner yöneticilerine teşekkür ettiler.

28 Tem 2023 - 15:32 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel