Türkiye Diyanet Vakfı’ndan depremzedelere yardım eli

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Elbistan Temsilciliği, kentteki depremzedelere gıda ve hijyen kolisi yardımında bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan depremzedelere yardım eli
Türkiye Diyanet Vakfı’ndan depremzedelere yardım eli
+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

6 Şubat’taki asrın felaketinin ilk günlerinin ardından binlerce din görevlisi ile yaraları sarmak için sahada yer alan Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) deprem bölgelerindeki yardım ve destek çalışmaları sürüyor. TDV’nin hayata geçirdiği proje çerçevede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hazırlanan gıda ve hijyen kolileri, Elbistan’da konteyner ve kırsal mahallelerdeki depremzedelere ulaştırıldı.

Gıda ve hijyen kolisi dağıtımıyla ilgili bilgi veren Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Elbistan Temsilcisi ve İlçe Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, depremzedelerin maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak için felaketin ilk günlerinden bu güne kadar ‘Tek yürek Türkiye, tek yürek Elbistan’ şiarıyla hareket ettiklerini söyledi.

Kardeşlik ruhuyla yaraları sarma gayretinde olduklarının altını çizen Kılınç, “Tarihin en büyük imtihanlarından biriyle karşı karşıya kalsak da eşi benzeri görülmemiş bir dayanışma örneği sergilendi. Milletimiz ve devletimiz omuz omuza vererek depremzedelerin derdine derman olmaya çalıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfımız da binlerce personeli ve gönüllüleri ile birlikte inisiyatif alarak sahada yerini aldı. Türkiye Diyanet Vakfımızın katkısıyla, su, gıda maddesi, giyecek, hijyen malzemesi, ısınmak için katı yakacak, çadır ve günlük ihtiyaç malzemelerinden oluşan tırlar Elbistan ve depremin etkilediği bölgelere ulaştırıldı.

Bu yardımlarımızı devam ettiriyoruz. Konteyner kentlerde yaşamlarını sürdürmek zorunda kalan vatandaşlarımız başta olmak üzere kırsal mahallelerimizdeki depremzedelerimize el uzatmaya, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Türkiye Diyanet Vakfımızın ilçemize gönderdiği gıda, hijyen ve temizlik kolilerini depremzede vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz” dedi.

Depremde gösterilen dayanışma ve yardımlaşma ruhunun önemine işaret eden Kılınç, “Cenab-ı Hak milletimizi bu tür afetlerin tekrarından muhafaza eylesin. Bu kardeşlik ruhuyla da inşallah yaralarımızı sarmak için çalışmalarımızı farklı alanlarda da sürdüreceğiz Allah birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) dağıttığı gıda ve hijyen kolilerini alan depremzedeler de katkı sunan ve destek verenlere teşekkür ettiler.

28 Tem 2023 - 12:25 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel