Cemevinden aşure programına davet

Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı Elbistan Şube Başkanı Ali Rıza Cimikoğlu, geleneksel Aşure Günü programını 31 Temmuz Pazartesi günü düzenleyeceklerini söyledi.

Cemevinden aşure programına davet
Haber albümü için resme tıklayın

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Elbistan Şubesi, Muharrem ayı ve Aşure Günü dolayısıyla 31 Temmuz Pazartesi günü bir etkinlik düzenleyecek. Ayrıca, 27-28-29 Temmuz günlerinde de oruç açımı için vatandaşlara yemek ikramı yapılacak.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Elbistan Şube Başkanı Ali Rıza Cimikoğlu, her Muharrem ayında geleneksel hale getirilen Aşure Günü etkinliğinin bu yılki buluşmasına tüm Elbistanlıları davet etti.

Pazartesi günü saat 11.00’de başlayacak programa Garip Dede ve Merdan Dede’nin katılacağını belirten Cimikoğlu, “Muharrem ayında matem tutmanın adaletten, haktan ve şereften yana olmaktır. 1343 yıldan beri Kerbala’da mübareklerin çocukların, bebeklerin, kadınların ve erkeklerin yaşadığı acıyı yaşayarak yas tutuyoruz. O insanlara karşı vefa borcumuzu ödemek için yas-ı matemi tutuyoruz. 27-28-29 Temmuz günlerinde oruç tutan canlarımıza yemek ikramımız olacak. ayrıca bu kapsamda düzenleyeceğimiz programa ve aşure lokması dağıtımına tüm hemşerilerimizi ve vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

27 Tem 2023 - 14:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel