İHL Proje Ortaokulu’ndan LGS’de göz dolduran başarı

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Ortaokulu Müdürü Murat Pamuk, öğrencilerinin LGS yerleştirme sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İHL Proje Ortaokulu’ndan LGS’de göz dolduran başarı
Haber albümü için resme tıklayın

 

Depremin yaşattığı tüm olumsuzluklara rağmen öğrencilerinin LGS’de önemli başarı sağladığını belirten Pamuk, sınava giren 54 öğrenciden 33’ünün fen lisesi, Anadolu lisesi ve proje imam hatip lisesine yerleştiğini söyledi.

Pamuk, “Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde hizmet veren ve sınavla öğrenci alan Proje ortaokul kısmında 2023 LGS sınavına giren 54 öğrenciden 10’u fen lisesi, 12’si Anadolu lisesi ve 11’i de proje İHL’ye yerleşti. Bu sonuçlara göre sınavlı okullara yerleştirme oranımız yüzde 61,1 olarak gerçekleşti” dedi.

Okul müdürü Murat Pamuk, önce pandemi sonra ise 6 Şubat depremi yaşanmasına rağmen mücadele ruhunu devam ettiren öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Elbistan Anadolu imam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Ortaokulu Müdürü Murat Pamuk,  ayrıca 6 Ağustos 2023 pazar günü ortaokul 5. sınıf kabul sınavı ardından da 6.7.ve 8. sınıflara ara sınıf nakil sınavıyla öğrenci alınacağını başvuruların ise Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi web sitesinden yapılabileceğini bildirdi.

26 Tem 2023 - 16:05 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel