‘Söz konusu Kahramanmaraş’sa teferruata gerek yok’ dediler

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Kahramanmaraş’ı temsil eden AK Parti, CHP, MHP ve Deva Partisi milletvekilleri, depremden sonraki süreç için güç birliği yaptı.

 

 

8 milletvekilinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının ardından ‘Söz konusu Kahramanmaraş’sa teferruata gerek yok’ notuyla paylaşılan fotoğraf, kamuoyu tarafından da takdirle karşılandı.

Kahramanmaraş Milletvekili olarak seçilen Mevlüt Kurt, Vahit Kirişçi, Ömer Oruç Bilal Debgici, Tuba Köksal, Mehmet Şahin, Ali Öztunç, Zuhal Karakoç Dora ve İrfan Karatutlu, toplantıyla ilgili sosyal medya hesaplarından da paylaşımda bulundu.

İşte milletvekillerinin paylaşımları:

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mevlüt Kurt; “Söz konusu Kahramanmaraş ise gerisi teferruattır, yaklaşımıyla şehrimizin yeniden inşa ve ihyası için Kahramanmaraş Milletvekilleri ile bir araya geldik. Her şey güzel şehrimiz için.”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişçi, “Konu; Kahramanmaraş. Konuklar; TBMM 28. Dönem Kahramanmaraş Milletvekilleri, her şey Kahramanmaraş'ımız için” notuyla paylaşım yaptı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici; “28. Dönem Kahramanmaraş Milletvekillerimiz ile her şey Kahramanmaraş’ımız için”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin; “Söz konusu Kahramanmaraş ise teferruata gerek yok diyerek, güzel şehrimizin ihyası ve inşası için istişare kültürümüzün gereği olarak kıymetli milletvekilleri ile bir araya geldik”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Tuba Köksal; “Söz konusu Kahramanmaraş ise teferruata gerek yok diyerek, güzel şehrimizin ihyası ve inşası için istişare kültürümüzün gereği olarak kıymetli milletvekilleri ile bir araya geldik.”

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Kahramanmaraş milletvekilleri olarak memleketimizin sorunlarını ele aldık, çözümleri konuştuk. Yaşadığımız büyük depremin acılarını el ele, birlikte saracağız. Umarım Cumhur ittifakı vekilleri Kahramanmaraş için uzattığımız eli havada bırakmazlar.”

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, “Söz konusu Kahramanmaraş ise teferruata gerek yok diyerek, güzel şehrimizin ihyası ve inşası için istişare kültürümüzün gereği olarak kıymetli milletvekilleri ile bir araya geldik.”

Deva Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, “Bir ilki gerçekleştirdik ve Kahramanmaraş’ın sekiz milletvekili bir araya geldik. Bütün vaktimizi, gücümüzü Kahramanmaraş için kullanmaya söz verdik. Maraş varsa biz varız. Cenabı-ı Allah hayırlara vesile kılsın.”