Elbistan’daki deprem konutlarında örnek daire tamamlandı

Yüzyılın felaketinin ardından Elbistan’a bağlı Karaelbistan Mahallesi’nde yapımına başlanan deprem konutlarında örnek daire tamamlandı.

Elbistan’daki deprem konutlarında örnek daire tamamlandı
Elbistan’daki deprem konutlarında örnek daire tamamlandı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Deprem felaketinin merkez üssü Elbistan’da, mart ayının ilk haftasında temeli atılan deprem konutlarında süreç hızlı şekilde ilerliyor. Karaelbistan Mahallesi’nde 4 etap halinde toplam 2 bin 378 konut inşa ediliyor. perde beton ve tünel kalıp sistemiyle yapılan deprem konutlarında birçok blokta kaba inşat tamamlanma seviyesine geldi. Depremzedelerin yeni yaşam kapısını aralayacağı konutların bu yıl teslim edilmesi planlanıyor. Proje alanında örnek daire de tamamlandı. İnce işçiliğin bitmesinin ardından örnek daireye oturma grubu, yatak odası ile çocuk ve genç odası takımları da yerleştirilecek.

Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte devasa bir şantiye alanına dönen Karaelbistan’daki deprem konutlarını inceleyen AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, depremzedeler için güvenli ve modern bir yaşam alanı oluşturmak için büyük gayret sarf edildiğini söyledi.

Bölgede 4 etap halinde 2 bin 378 konut yapıldığının bilgisini veren Okur, “Toplamda 4 etaptan oluşan deprem konutlarımız sosyal donatı ve yaşam alanlarıyla beraber toplamda 2 bin 378 adet bağımsız bölümden oluşuyor. 4 etabın yapımı için 3 şirket çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarda yüzde 40'a gelinmiş durumda” dedi.

 Okur, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ında belirttiği gibi bir yıl içinde konutların tamamlanıp depremzede vatandaşlarımıza teslim edecek seviyeye gelmiş olunacak. Bu sürenin hemen hemen yarısına yakın bir süredeyiz, içinde bulunduğumuz şantiyelerde süre zarfında sorun olmayacağını göstermekte. Aynı zamanda gezdiğimiz örnek dairelerimiz ve projeler tamamlandığında sosyal alanlar alanlar beraber konutlarımız eskisinden de iyi bir yaşam alanı sunacağını umuyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, milletvekillerimiz ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

22 Tem 2023 - 15:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel