İHH’dan 2 bin kişilik aşure ikramı

6 Şubat’taki asrın felaketinin ardından Elbistan’a karargah kuran İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi, İHH Elbistan Temsilciliği ile birlikte vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

İHH’dan 2 bin kişilik aşure ikramı
İHH’dan 2 bin kişilik aşure ikramı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi, Elbistan’da depremzedelere aşure dağıttı. Muharrem ayı dolayısıyla Çarşı Atik Cami’nde Cuma namazı sonrasında dağıtılan aşureye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. İHH İnsani Yardımı Vakfı Elbistan Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlenen aşure dağıtım programı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programın açılış konuşmasını İHH İnsani Yardım Vakfı Elbistan Temsilcisi Yusuf Bolat yaptı.

Bolat, depremin merkez üssü Elbistan’da, İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi’nin gönüllüleri ile birlikte çalışmalar sürdürdüklerini söyledi.

Bolat, “Bizlere her türlü desteği veren Bursa Şubemizden Allah razı olsun. Şimdi de aşure ikramı için geldiler. Depremin ilk gününden itibaren sahadayız. Güzel hizmetlerimiz oldu. Allah, böyle bir acıyı hiçbir İslam beldesine ve Müslüman kardeşlerimize yaşatmasın. Paylaşmak kardeşlik düsturu ile hizmetlerime devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra mikrofona davet edilen İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan ise, “Allah, bir daha böyle bir acı göstermesin. Görülmemiş bir imtihanla karşı karşıya kaldık. Bursa İHH olarak depremin ilk gününden beri acıları paylaşmak için buradayız. 500’ün üzerinde gönüllümüzle sizlerle kardeş olduk. Acılar, beraber yaşanınca unutulur. Unutalım ama ibret alalım.

Acılar bitene kadar bölgede olacağımızı ilan etmiştik. Ramazan ayı boyunca iftar ve sahurlarımızı beraber yaptık. Kurban Bayramında da buradaydık. Rabbim, inşallah bu sıkıntıları giderir. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Muharrem ayı dolayısıyla besmeleyi çekip başladık. Buradan deprem bölgelerindeki 11 noktada 30 bin kişiye aşure dağıtımı yapacağız. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar da ikramdan dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

21 Tem 2023 - 17:19 - Güncel