Başkan Gürbüz’den Yerinde Dönüşüm projesi açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde depremden etkilenen iller için Yerinde Dönüşüm projesi kapsamında hibe ve faizsiz kredi başvuruları başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

6 Şubat Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin ardından 11 ilin hızla ayağa kaldırılması ve afetzedelerin evlerine kavuşmaları için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Yerinde Dönüşüm Projesi için başvurular başladı.

Projenin, Elbistan’daki depremzedeler için önemine değinen Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde depremden etkilenen iller için devletimiz, hibe ve faizsiz kredi vermeye başladı. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. Verilen destek gerçekten çok güzel. Mesela evle ilgili 100 metrekare için 1 milyon TL destek veriliyor. Bunun yarısı hibe yarısı da 2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi şeklinde. Dükkan sahipleri için de 250 bin TL’den başlıyor destekler. Bu destek sayesinde vatandaşlarımız ev ve iş yerlerini yerinde dönüştürebilecek. Ayrıca bölge ekonomisi de yeniden canlanacak” dedi.

Elbistan'da e-Devlet haricinde başvuru ve bilgi almak isteyen vatandaşlar için ise hükümet konağı önünde bulunan Yapım ve Dönüşüm Ofisi'nde başvurular alınarak bilgi veriliyor.

E-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Yerinde Dönüşüm” diye yazıp, çıkan sonuca tıklayarak başvuru yapılabiliyor.

19 Tem 2023 - 16:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel