Yerinde Dönüşüm projesinde başvurular 17 Temmuz’da başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından afetzedelerin evlerine kavuşmaları için başlatılan Yerinde Dönüşüm projesine başvurular, 17 Temmuz'da e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Proje kapsamında vatandaşlara konut ve iş yerleri dönüşümü için hibe desteği ve kolay ödemeli krediler sunulacak. Başvuruların yanı sıra proje hakkında detaylı bilgi almak için Çağrı Merkezi ALO 181'den veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ait gezici tırlardan destek alınabilecek.

"Yerinde Dönüşüm" projesi, bakanlığın denetiminde evini yerinde dönüştürmek isteyen vatandaşlara yönelik olarak hayata geçirildi. Yerinde dönüştürülecek konutlara 500 bin lira, iş yerlerine 250 bin lira hibe verilecek. Konutlarda 500 bin liradan 800 bin liraya, iş yerlerinde 250 bin liradan 500 bin liraya kadar 2 yıl ödemesiz, 10 yıl vade ile faizsiz kredi desteği sunuluyor. 

Yerinde Dönüşüm projesindeki hibe ve kredi desteğine başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Vatandaşlar, Çağrı Merkezi ALO 181'den projeyle ilgili detaylı bilgi alabilecek. Elbistan’da da Yerinde Dönüşüm projesi ile ilgili başvurular için ofis açılacak. Yerinde Dönüşüm Ofisi’nin, 17 Temmuz Pazartesi itibariyle açılması planlanıyor. Vatandaşlar, lokasyonu kısa süre içinde belli olacak Yerinde Dönüşüm Ofisi’nden hem proje ile ilgili bilgi alabilecek hem de başvurularını yapacak.

14 Tem 2023 - 21:09 - Güncel