Elbistan’a atanan 11 uzman doktor kurayla belirlendi

Sağlık Bakanlığı, 111.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne 11 dalda uzman hekim ataması yaptı.

 

Aralarında kardiyoloji, beyin ve sinir cerrahisi, kalp ve damar cerrahisi gibi uzmanlık dallarının da olduğu hekimler, önümüzdeki günlerde görevlerine başlayacak.

Sağlık Bakanlığı’nın 111.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurası, noter huzurunda çekildi. Bu atama döneminde kurada Elbistan Devlet Hastanesi’ne 11 uzman tabip kadrosu ayrılmıştı. Kura sonucunda Elbistan’a ayrılan kadroların tamamı doldu.

Kurayla birlikte Elbistan Devlet Hastanesi’ne; kulak burun ve boğaz hastalıkları uzmanı Aykut Çakır, kardiyoloji uzmanları Ayşe Beril Türkyılmaz ve Mustafa Talha Güneş, ortopedi ve travmatoloji uzmanı Bünyamin Sarıçiçek, iç hastalıkları uzmanı Cemile Feyza Elbistan, acil tıp uzmanı Engin İlhan, göz hastalıkları uzmanı Hilal Toprak Tellioğlu, beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Muhammet Kırkgeçit, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Tevfik Çevirici, kalp ve damar cerrahisi uzmanı Çağrı Kandemir ile genel cerrahi uzmanı İsmail Caner Genç atandı.

 

Başkan Okur: “Hastanemizin uzman doktor kadrosu artmaya devam edecek”

 

Konuya ilişkin değerlendirme yapan AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, bölgenin en büyük sağlık kuruluşu olan Elbistan Devlet Hastanesi’nin kadrosunu güçlendirecek atamaların süreceğini söyledi.

Ataması yapılan 11 uzman doktorun, hastanedeki tedavi süreçlerini hızlandıracağını belirten Okur, “Elbistan Devlet Hastanemizin kadrosunun güçlendirilmesi amacıyla Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Av. Mevlüt Kurt’un desteği ile bakanlık nezdinde girişimlerde bulunmuştuk. Sağlık Bakanlığımız, 11 uzman doktor atamasını bugün itibariyle gerçekleştirdi. Elbistan Devlet Hastanemiz, sadece hemşerilerimize değil bölge halkına da hizmet veren bir sağlık kurumu. Hastanemizin kadrosunun güçlü olması sağlık hizmetlerinin yerinde verilmesi noktasında önem arz ediyor. 6 Şubat’ta karşı karşıya kaldığımız yüzyılın felaketiyle birlikte uzman doktor kadromuzda azalma yaşanmıştı. Bu atamayla birlikte kadro yönünden önemli bir takviye sağlanmış oldu. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu atamaların sürmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Elbistan’ımıza ve bölgemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

12 Tem 2023 - 17:51 - Güncel