Yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarının yüzde 65’i tamamlandı

Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız, 6 Şubat’taki deprem sonrasında kentte ağır hasar alan binaların yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarının yüzde 65’inin tamamlandığını söyledi.

Yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarının yüzde 65’i tamamlandı
Yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarının yüzde 65’i tamamlandı
Haber albümü için resme tıklayın

 

Asrın felaketi sonrası büyük yıkımın yaşandığı ilçelerden biri olan Nurhak'ta ağır hasarlı binalar kontrollü bir şekilde yıkılıyor. Deprem sonrasında incelemesi tamamlanan binalar ve bağımsız bölümlerin yıkım işlemleri sürüyor. Barış Mahallesi’nin Zillihan ve Hançıplaklar bölgesi ile Eskiköy Mahallesi’ndeki ağır hasarlı binaların yıkım ve enkaz kaldırma işlemleri tamamlandı. Diğer bölgelerde devam eden çalışmalarda binaların enkazları kepçelerle doldurulan kamyonlarla belirlenen döküm sahasına taşınıyor. Yıkım işlemleri esnasında ise geniş güvenlik önlemleri alınıyor.

Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız, yıkım işlemleri ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Barış Mahallemizin Zillihan ve Hançıplaklar bölgesi ile Eskiköy Mahallemizde bulunan ağır hasarlı binaların yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları tamamlanmıştır. İlçemizde yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları yüzde 65’e gelmiştir” ifadelerini kullandı.

10 Tem 2023 - 17:13 - Güncel