LGS tercih danışmanlığı için 35 merkez hizmet veriyor

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğünce kent genelinde 8.sınıf öğrencisi olan bütün ortaokulların yanı sıra Rehberlik Araştırma Merkezi’nde (RAM) oluşturulan 35 merkezde öğrencilere "Tercih Danışmanlığı" hizmeti veriliyor.

LGS tercih danışmanlığı için 35 merkez hizmet veriyor
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, öğrencilerin liselere yerleşme süreçlerinde destek olmak amacıyla "Tercih Danışmanlığı" hizmeti başlattıklarını söyledi.

Çetin, “Şehrimizdeki tüm ortaokullar ile Rehberlik Araştırma Merkezi’nde hizmet vermeye başlayan birimlerde, 19 Temmuz'a kadar sürecek olan tercih sürecinde, rehber öğretmenlerimiz ve psikolojik danışmanlarımız doğru tercih yapılması konusunda öğrenci ve velilerimizin yanında oluyor” dedi.

Çetin, “Öğrencilerimiz, depremin de beraberinde getirdiği sıkıntılara da göğüs gererek zorlu bir süreci tamamladılar. Hayalini kurdukları liselerde eğitim görmek için merkezi sınava girdiler. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih süreci de başladı. Bakanlığımızın açıkladığı takvime göre tercihler 19 Temmuz’a kadar yapılabilecek. Bu tercih döneminde şehrimizde 8.sınıf öğrencisi olan tüm ortaokullarımız ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi’mizde olmak üzere 35 merkezde tercih danışmanlığı vermeye başladık” şeklinde konuştu.

Tercih sürecinde merak edilen ya da tereddüt yaşanan tüm konularla ilgili öğrencileri bilgilendirerek onların yanlarında olacaklarını vurgulayan Çetin, “Tüm öğrencilerimizi yönlendirme tercih danışmanlığı merkezlerimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

07 Tem 2023 - 17:56 - Güncel