Öztunç’tan elektrik faturası tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, deprem sonrasında gelen elektrik faturalarında; deprem öncesine göre farklı kademe uygulandığını savunarak, faturaların iptal edilmesi çağrısı yaptı.

 

‘Bu zulme son verin’ diyen Öztunç, “Deprem sonrası yaşadığımız eziyet yetmezmiş gibi şimdi bir de AKEDAŞ’ın gönderdiği ağır faturalarla karşı karşıyayız. Depremden önce gelen faturalarla deprem sonrası gelen faturalar arasında korkunç farklar var” ifadelerini kullandı.

Ağır faturalar karşısında depremzede vatandaşın belinin büküldüğünü dile getiren CHP’li Öztunç, “Sürekli artan kiralar, yüksek faturalar ve kontrol edilemeyen fiyat artışları halkımızı yokluk ve yoksulluğa teslim ediyor” diye konuştu.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, şöyle devam etti:

“Evini, işini, ailesini kaybeden deprem bölgesi yaşayanları bu ağır koşullarla nasıl başa çıkacak. Maalesef depremzedeleri ezdirmeyeceğiz diyerek halkın talep ve beklentilerini öteleyen hükümet göz göze yapılan bu zulme de sessiz kalmıştır. Deprem öncesi de belirli bir kademe ile katlanan faturalar deprem sonrası daha ağır bir şekilde vatandaşın belini bükmüştür. İlk olarak kademe uygulamasını bitirin. Sürekli artan kiralar, yüksek faturalar ve kontrol edilemeyen fiyat artışları halkımızı yokluk ve yoksulluğa teslim ediyor. Buradan AKEDAŞ yetkililerine ve hükümet yetkililerine sesleniyorum. Bu zulme bir son verin. Bu halka verdiğiniz sözleri tutun. Depremin vurduğu bu insanların geleceği ile oynamaktan, rızkına ve geçimine göz dikmekten vazgeçin. Devletimiz büyüktür. Bu faturaları ödeyemeyecek binlerce insanımızı bu yükün altında ezdirmeyin ve faturaları iptal edin. Depremde her şeyini kaybeden bu halkı sermayenin bitmek bilmeyen para aşkına teslim etmeyin.”

26 Haz 2023 - 16:40 - Güncel