Almanya’dan gelip depremzede çocukları sevindirdiler

Almanya’da faaliyet gösteren Wupper-Hands eV Derneği, Elbistan’daki depremzede çocuklara bayramlık almaları için alışveriş çeki hediye etti.

Almanya’dan gelip depremzede çocukları sevindirdiler
Almanya’dan gelip depremzede çocukları sevindirdiler
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Almanya’nın Wuppertal şehrinde faaliyet gösteren Wupper-Hands eV Derneği, Elbistan’daki depremzede çocukların çocuk olmanın tadını çıkarabilmeleri için kampanya başlattı. Dernek gönüllülerinin desteği ile alınan 225 adet alışveriş çeki, oyuncak ve hediyelerle birlikte Elbistan’daki depremzede çocuklara dağıtıldı.

Wupper-Hands eV Derneği görevlileri, deprem bölgesinde yaşayan çocuklar ve vatandaşlar için bir dizi çalışmalar sürdürdüklerini söylediler.

Bu çerçevede, çocukların bayram sevincine ortak olmak istediklerini belirten dernek görevlileri, “Her bir çocuğumuza diledikleri bayramlığı alabilmeleri için alışveriş çeki dağıttık. Ayrıca, onların gülümsemelerine vesile olma adına oyuncaklarla gönüllerini aldık. Depremin onlarda açtığı yaraları sarmak için çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde de devam ettireceğiz. Onların sevinci bizim sevincimiz. Hepsine iyi bayramlar diliyoruz” dediler.

Alışveriş çeklerini alan aileler de; çocuklarının sevinmesine vesile olan dernek yetkililerine ve gönüllülerine teşekkür ettiler.

 

 

24 Haz 2023 - 17:11 - Güncel