Altın madenine alıcı çıkmayınca ilanı güncellendi

Elbistan’da, bir e-ticaret sitesinde satışa çıkarılan 200 hektarlık altın madenine alıcı çıkmayınca ilanı güncellendi.

Büyütmek için resme tıklayın

İlçeye bağlı Akarca Mahallesi’nde bulunduğu belirtilen altın madeni, geçen Mayıs ayında online ilan sitesinde satışa sunulmuştu. 200 hektarlık alanı kapsadığı belirtilen altın madeni için 200 bin lira bedel istenirken; bir gayrimenkul firmasınca işyeri kategorisinde verilmişti. Muğla’da faaliyet gösteren bir gayrimenkul firmasının verdiği ilanda sahanın ruhsatlı olduğu da belirtilmiş; takas seçeneği de kapatılmıştı. Söz konusu firma, aradan geçen bir aylık süreçte alıcı bulamayınca ilanı güncelledi.

İlk ilanda sahanın özellikleri belirtilirken güncellenen de ise bu bilgilerin olmadığı görüldü. İlk ilanda sahada elektrik, yol ve su imkanının olduğu kaydedilmişti.

200 hektarlık bir altın madeni için belirlenen 200 bin liranın gerçekçi bir rakam olmadığı ise, firmanın diğer ilanları incelendiğinde ortaya çıkmıştı. Firmanın, diğer tüm ilanları için de aynı fiyatı belirlediği dikkatlerden kaçmamıştı.

İkinci kez ilana çıkarılan maden sahasındaki toplam altın rezervinin büyüklüğü ve maddi boyutunun ne olduğu ise belirsizliğini koruyor.