Elbistan’a 128 öğretmen atandı

 Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in açıklamaları doğrultusunda Elbistan’daki okullarda görevlendirilmek üzere 128 öğretmen ataması yapıldı.

Elbistan’a 128 öğretmen atandı
Haber albümü için resme tıklayın

Bakan Tekin, eğitim-öğretim alanında yapılması gereken çalışmaları değerlendirmek üzere Kahramanmaraş’ı ziyaret etti.

Bakan Tekin, Kahramanmaraş AFAD Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen Afet Bölgesi Eğitim Öğretim Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

 Bakan Yusuf Tekin başkanlığında düzenlenen toplantıda, ilin eğitim öğretim faaliyetlerine ilişkin yürütülen ve planlanan konular ele alındı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yaptığı değerlendirmede; üzerlerine düşen görevin hayatını kaybedenlerin hayalleri ve ideallerini büyük bir sorumlulukla gerçekleştirmek olduğuna işaret etti.

Bakan Tekin, 6 Şubat öncesinde Kahramanmaraş'taki derslik sayısının 10 bin 111 olduğunu, yıkılan ve yıkılacak derslik durumları göz önünde bulundurulduğunda Kahramanmaraş'taki il ve ilçelerde eğitim öğretim sürecinin sorunsuz bir şekilde başlayacağını vurguladı.

Bakan Tekin, alınan tedbirler ve yapılan kalıcı yatırımlar doğrultusunda Kahramanmaraş'ta, 6 Şubat'taki derslik sayısının üzerinde derslik sayısı olacağının altını çizdi.

 Bakan Tekin şöyle devam etti:

“1 Eylül'de hiçbir sıkıntı yaşamadan eğitim öğretim başlayacak inşallah. Yatırımların tamamı bittiğinde fiziksel olarak tamamlandığında ise 6 Şubat'takinden daha fazla sayıda bir dersliğimiz Kahramanmaraş'ta olmuş olacak. Şu ana kadar planladığımız okulların hızlı yetişmesi için planladığımız dersliklerin toplam yatırım maliyeti yaklaşık 5 milyar bandında. Bunlar eğitim öğretim yani derslik ihtiyacı açısından söylediğimiz rakamlar. Kahramanmaraş özelinde söyleyeyim. 1839 öğretmen ataması yapıldı ve bu öğretmen arkadaşlar, eğitim öğretim yılı başlamadan öğretmenlik mesleklerine başlayacaklar. Hazır olarak burada bulunacaklar. Bu rakam düşünüldüğünde Kahramanmaraş genelinde norm ihtiyacının tamamı giderilmiş durumdadır. Yani norm kadro açısından Kahramanmaraş'ta hiçbir problem kalmayacak.”

Kahramanmaraş’a atanan öğretmenlerin 128’inin Elbistan’da görev yapacağı belirtildi. Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğünün de yeni atanan öğretmenler için barınma imkanı konusunda gerekli desteği vereceği öğrenildi.