Yapboz tahtasına dönen yol tehlikelere davetiye çıkarıyor

Elbistan’da çok sayıda kırsal mahallenin ilçe merkezi ve birbirleri arasındaki bağlantıyı sağlayan Kalaycık-Kışla-Doğan gup yolu, ağır hafriyat kamyonlarının yoğun kullanımı ve altyapı yetersizliği nedeniyle yapboz tahtasına döndü.

Yapboz tahtasına dönen yol tehlikelere davetiye çıkarıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Hemen her yıl sathi kaplama yapılarak yenilenen yol, kısa süre içinde bozulup eskisinden daha kötü duruma gelirken, bölge halkı ise duruma tepki gösteriyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un soru önergesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdığı ve Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesinde olan Kalaycık-Kışla-Doğan grup yolu, altyapısının sağlam olmaması ve hafriyat kamyonlarının yoğun kullanımı nedeniyle bozuldu. 17 kilometrelik yoldaki bozulmalar, kazalara davetiye çıkarırken özellikle de gece saatlerinde tehlike de katbekat artıyor.

Çok sayıda kırsal mahallenin şehir merkezine ulaşımdaki tek alternatifi olan yolun, kalıcı şekilde yapılmasını isteyen mahalle sakinleri, “Bu yolu onlarca mahalle kullanıyor. Hemen her yıl çalışma yapılıyor. Asfalt serildikten kısa bir süre sonra eski haline dönüyor. Şuan burası sürücüler açısından tehlike saçıyor. Artık bu yola kalıcı bir çözüm istiyoruz. Kaza korkusu ile yolculuk yapmak istemiyoruz” şeklinde konuştular.