Uzman Eller projesinde 3 girişimciye 750 bin lira hibe desteği

Tarım ve Orman ​Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Uzman Eller projesi kapsamında Elbistan’da 3 girişimcinin hazırladığı proje, 250’şer bin liralık hibe desteği almaya hak kazandı.

Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, Uzman Eller projesinde sözleşme imzalamaya hak kazanan başvuru sahiplerinin belirlendiğini söyledi.

İlçede başvurusu uygun bulunan 3 girişimciye 250 biner lira hibe verileceğini hatırlatan Çitil, “Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığımızca 81 ilde yürütülen "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projeleri"nde hibe desteği almaya hak kazanan başvuru sahipleri belli oldu. Bşvurusu uygun bulunan girişimcilere 250 bin liraya kadar yüzde 100 hibe desteği verilecek.

Proje kapsamında; tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile benzer alanlarda eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun kişilere bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde uygulayacakları projeler için hibe desteği sağlanıyor. Elbistan’ımızda da yüzde 100 hibe desteği almaya hak kazanan girişimcilerimiz koyun ile süt sığırı yetiştiriciliği yapacak. Tüm girişimcilerimize hayırlı uğurlu olsun.

Hibe desteği almaya hak kazanan girişimcilerimiz, sözleşmelerini imzaladıktan sonra projelerini hayata geçirecek” dedi.