10 branşta uzman doktor atanması planlanıyor

Depremden sonra başka şehirlere tayin isteyerek ayrıldığı Elbistan Devlet Hastanesi’ne 10 branşta uzman doktor ile ebe ve hemşireden oluşan 36 personel atanması bekleniyor.

 

Asrın felaketi olarak nitelenen 6 Şubat’taki depremin ardından kentteki sağlık kadrosunda da önemli azalma yaşandı. Elbistan Devlet Hastanesi’nde birçok branştaki doktor, yönetici ve personel, tayin hakkını kullanarak başka şehirlere gitti. Özellikle uzman doktor sayısındaki düşüş, depremzedelerin sağlık hizmetlerine erişimine de olumsuz yansıdı.  

Sağlık Bakanlığı, Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki uzman doktor ve personel açığını kapatmak için 2023 Yılı Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası’nda toplam 36 kişilik kadro açtı.

Kadro ilanına göre Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki genel cerrah, göz hastalıkları uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, kalp ve damar cerrahı, beyin ve sinir cerrahı, radyoloji uzmanı, acil tıp uzmanı, diyetisyen branşları tercih edilebilecek. Ayrıca hastaneye 5 ebe ve 20 de hemşire atanacak.

Kurayla ilgili takvim önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

19 Haz 2023 - 17:38 - Güncel