Paksoy: “280 dönümlük sanayi alanı kent için yeni bir sinerji oldu”

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, 280 dönümlük yerin sanayi alanı olarak ilan edilmesinin kentte yeni bir sinerji oluşturduğunu söyledi.

Elbistan’a bağlı Çiçek Mahallesi’nde, Nurhak karayoluna cepheli 280 dekarlık yerin "sanayi alanı" ilan edilmesine ilişkin değerlendirme yapan Başkan Paksoy, söz konusu kararla afet bölgesi olan kentin hızla ayağa kalkması, üretim ve katkı sunmasının amaçlandığına vurgu yaptı.

280 dönümlük alanla ilgili altyapı çalışmaları ve teknik hazırlıkların ivedilikle tamamlanmasını beklediklerini anlatan Başkan Paksoy, “Hızla atılacak adımlar, yatırımların önünü açacak. Elbistan’da sanayinin daha da güçlenmesini ve üretim çeşitliliğini sağlayacak” dedi.

Söz konusu kararın kentteki esnaflar ve yatırımcılar açısından yeni bir sinerji anlamına geldiğinin altını çizen ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, “Ekonomimizin ve Elbistan’ımızın canlanmasına vesile olacak bu konuyla ilgili çalışmalarımız var, prosedürleri devam ediyor. Prosedürlerin tamamlanmasıyla birlikte sanayi alanı ilan edilen alana yoğun talep geleceğini düşünüyoruz. Birçok meslek grubunu söz konusu alanda toplanmasını bekliyoruz. Süreci yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

19 Haz 2023 - 17:34 - Güncel