Depremzede öğrencilerin karne hediyesi döner ve dondurma oldu

Depremin merkez üssü Elbistan’da, 2022-2023 eğitim öğretim yılının tamamlayan öğrencilerin karne hediyesi döner ve dondurma oldu.

Depremzede öğrencilerin karne hediyesi döner ve dondurma oldu
Depremzede öğrencilerin karne hediyesi döner ve dondurma oldu
+1
Haber albümü için resme tıklayın

2022-2023 eğitim öğretim dönemi sona erdi. Asrın felaketi olarak nitelenen 6 Şubat’taki depremin ardından ikinci yarıyıl 10 Nisan’da başlamıştı. Kentteki okullarda eğitimlerine devam eden 26 bin öğrenci, karnelerini alarak 3 aylık tatil dönemine adımlarını attı. Buruk da olsa karne sevinci yaşayan öğrencilerin hediyesi ise dondurma ve döner oldu.

DEİK Konteyner Kent’teki öğrenciler için düzenlenen döner ve dondurma dağıtım programına konteyner kentlerin koordinatör kaymakamı Özgür İşçimen, konteyner kent sorumluları katıldı. Çocuklar, kendilerine ikram edilen döner ve dondurmaları afiyetle yedi.

Burada bir değerlendirme yapan konteyner kentlerin koordinatör kaymakamı Özgür İşçimen, tüm öğrencilere güzel ve verimli bir tatil dönemi geçirmeleri dileğinde bulundu.

Depremin en çok etkilediği kesimlerin başında çocukların geldiğini hatırlatan İşçimen, “Öğrencilerimiz karnelerini aldı. Oldukça zorlu bir dönem geçirdiler. Biz de bu etkinlikle onların karne sevinçlerinde yanlarında olmak istedik. Sponsor firmaların katkısı ile onlara özel bir etkinlik gerçekleştirdik. Tüm öğrencilerimizi kutluyor ve iyi tatiller diliyorum” dedi.

Öğrenciler de etkinlikler için emek veren ve katkı sunanlara teşekkür ettiler.