Elbistan’da 26 bin öğrenci karne aldı

Elbistan’da, 26 binden fazla ilk ve ortaöğretim öğrencisi, 2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte 6 Şubat’taki yüzyılın felaketinin gölgesinde karnelerini aldı.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

130 gün önce deprem felaketiyle yüzleşen Elbistan’da, 2022-2023 eğitim öğretim yılı, karnelerin dağıtılması ile sona erdi. Deprem nedeniyle ilçedeki öğrenci sayısı yaklaşık 9 bin azalarak 26 bine düştü. 26 bin öğrenci, 10 ve 24 Nisan’da başlayabildikleri eğitim-öğretim döneminin ikinci yarısını buruk tamamlayarak karnelerini aldı.

Elbistan Kaymakam Vekili Murat Yıldız (Diyarbakır Vali Yardımcısı), Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, şube müdürleri Mehmet Yılmaz ve Ahmet Geçen, Tepebaşı İlkokulu’nda karne alan öğrencilerin sevincine ortak oldu. Yıldız ve Çetin, törene katılarak öğrencilere karnelerini verdi.

Elbistan Kaymakam Vekili Murat Yıldız, yaptığı değerlendirmede öğrencilere iyi tatiller dileğinde bulundu.

6 Şubat’taki depremden dolayı ilçede zorunlu olarak eğitime ara verildiğini hatırlatan Yıldız, öğrencilerden bol bol kitap okumalarını isteyerek, “Öğrencilerimizin karne heyecanına ortak olduk. 26 bin öğrencimiz karnesini alarak yaz tatiline başlamış oldu. Oldukça zor bir süreci yaşadılar. İnşallah bu tatil dönemini de en güzel şekilde değerlendirecekler. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve velilerimize bu süreçteki emekleri ve gayretleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de; öğrencilere tatili verimli bir şekilde değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Çetin, “Yaşanan zorluklara rağmen fedakârca çalışan tüm idarecilerimize, öğretmen ve öğrencilerimize, fedakâr velilerimize gösterdikleri çabalardan dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.