Doğum günü kutlayamayan çocuklara sürpriz parti

Elbistan’da, konteyner kentte kalan ve deprem nedeniyle doğum gününü kutlamayan çocuklar için, Bilecik Valiliği’nce ilçeye konuşlandırılan ‘gezici kütüphane’ görevlilerince sürpriz parti düzenlendi.

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Doğum günü partisi için yaptırılan pastaya da ‘hep birlikte geleceğe el ele’ yazılarak felaketin izlerinin de dayanışma ile aşılacağı mesajı verildi.

Bilecik Valiliği’nin, Elbistan’da DEİK Konteyner Yaşam Alanı’nda konuşlandırdığı ‘gezici kütüphane’  75 gündür eğitim, eğlence ve oyun gibi birçok aktiviteyle depremzede çocukların keyifli ve eğlenceli vakit geçirmeleri için özel etkinlikler düzenliyor. Gezici kütüphane otobüsünde görev yapan Bilecik Valiliği personelleri, konteyner kentte yaşamlarına devam eden ve 6 Şubat’tan beri doğum günü kutlayamayan çocuklar için sürpriz bir parti düzenleme kararı aldı. Asrın felaketinin en çok etkilediği kesim olan çocuklara unutamayacakları bir doğum günü partisi hazırlayan görevliler, kocaman da bir pasta yaptırdı. Doğum günü pastasını da depremzede çocuklar kesti.

Doğum günü partisine konteyner kentlerin koordinatörlüğünü yapan Kaymakam Özgür İşçimen, Valilik personeli Engin Beyce, çocuklar ve aileleri katıldı.

Doğum günü partisi hakkında değerlendirme yapan Bilecik Valiliği personeli Engin Beyce, ‘gezici kütüphane’ otobüsü ile 75 gündür Elbistan’da çocuklar için görev yaptıklarını söyledi.

26 Mart’tan bu güne kadar görev yapıyoruz. 6 Şubat’tan bu güne kadar doğum günlerlini kutlamayan çocuklarımız için sürpriz bir parti düzenledik. Bilecik Valimiz ve Elbistan Koordinatör Valimiz Sayın Dr. Kemal Kızılkaya’nın talimatı doğrultusunda böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Gelecek neslimiz ve yarının mihenk taşı olan çocuklarımız için birçok çalışmalar sürüyoruz. ‘Hep birlikte geleceğe el ele’ sloganıyla doğum günü pastamızı çocuklarımızla kestik. Onlar da bu pastayı depremden etkilenen diğer yerlerdeki akranlarına hediye ettiler. Rabbim bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Etkinliğin düzenlenmesindeki destek ve katkılarından dolayı Sayın Valimiz Dr. Kemal Kızılkaya’ya, Koordinatör Kaymakamımız Sayın Özgür İşçimen’e ve emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Konteyner kentlerin koordinatör kaymakamı Özgür İşçimen de; depremzede çocukların mutluluğunun kendileri açısından önemli olduğuna değindi.

Tüm depremzede çocukların doğum gününü kutlayan İşçimen, “Çocuklarımız bugün özel bir gün geçiriyorlar. Biz de onların mutluluğuna ortak olduk. Onların sevinci ve gülümsemeleri bizim için çok değerli” ifadelerini kullandı.

Çocuklar da doğum günü pastasını kestikten sonra gönüllerince eğlendi.