Kardeş okullarının yaralarını sarmak için geldiler

Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Hüseyin Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘Eğitimde Tek Yürek’ programı çerçevesinde Elbistan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile kardeşlik köprüsü kurdu.

Kardeş okullarının yaralarını sarmak için geldiler
Kardeş okullarının yaralarını sarmak için geldiler
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı, asrın felaketi olarak nitelenen 6 Şubat’taki depremin yaralarını sarmak, deprem bölgesindeki okullara, öğretmenlere, çalışanlara, öğrencilere ve velilere ulaşmak amacıyla ‘Eğitimde Tek Yürek’ projesi çerçevesinde 'Kardeş Okul’ programını başlattı. Bu çerçevede Bursa-Nilüfer Hüseyin Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Elbistan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘kardeş okul’ ilan edildi. Okulun moda tasarım bölümü öğrencileri, kardeş okullarındaki idareci ve öğretmenler için kendi elleri ile yaptıkları ev tekstili ürünlerini de hediye olarak getirdi.

Bursa-Nilüfer Hüseyin Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri, Elbistan ziyaretinde; Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, şube müdürleri Mehmet Yılmaz, Yahya Acer ve Ahmet Geçen ile Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Faruk Doğan tarafından karşılandı. Bursa heyetinde ise müdür yardımcıları İsmail Ağırmam, Hasan Yaşar Sağlam ve Uğur Doğan ile öğretmenler ve öğrenciler yer aldı. Bursalı öğrenciler, kardeş okullarının depremde yaşamlarını yitiren öğretmen ve öğrencilerin duvara yazılan isimlerini hüzünlü gözlerle okuyarak, rahmet ve minnetle yâd ettiler.

Ziyaretle ilgili değerlendirme yapan müdür yardımcısı İsmail Ağırmam, okul müdürü Nuri Celepci başta olmak üzere tüm öğrencilerin ve ailelerinin geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ağırmam, okul müdürü Celepci ile Elbistan’a gelemeyen öğrencilerin kaleme aldığı duygu dolu mektupları okudu.

Ağırmam, Elbistan’daki meslektaşları ve öğrencilerle tüm vatandaşların acısını yüreklerinde hissettiklerini vurgulayarak, kardeş okulları ile önümüzdeki dönemde ortak projeler uygulamayı planladıklarını dile getirdi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ise, ‘Eğitimde Tek Yürek’ projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarla kardeşlik köprüsü kurulduğuna işaret etti.

Projeye destek veren Hüseyin Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne teşekkür eden Çetin, “Aramızda mesafeler olsa da ülkemizin neresinde olursa olsun kalplerimizin birlikte attığının en güzel örneklerini ‘kardeş okul’ programıyla yaşıyoruz. Kardeş okullarımızın ziyaretleri ve acımızı paylaşmak, yaralarımızı sarmak için gösterdikleri vefa bizler açısından çok önemli. Uzattıkları kardeşlik eliyle güçleniyor ve geleceğe dair umutlarımızı tazeliyoruz. Emek veren ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Faruk Doğan da; “Kardeş okulumuzun idareci, öğretmen ve öğrencileri, acımıza ortak olmak için buradalar. İnşallah bu ilk adımın devamını da getireceğiz. Gönül bağımızı ve kardeşliğimizi önümüzdeki günlerde de sürdürmek için eğitim alanında yeni çalışmalar ve projeler gerçekleştireceğiz. Zor dönemde bizleri yalnız bırakmadıkları için kardeş okulumuza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.