'İyilik Rengi Derneği, depremzede çocukların yüreğine dokundu

"İyilik, rengin olsun" mottosuyla yürüttüğü çalışmalarda çocukları önceleyen İyilik Rengi Derneği, Elbistan’da depremzede çocukların yüreklerine dokunup yüzlerinde tebessüm oluşturdu.

'İyilik Rengi Derneği, depremzede çocukların yüreğine dokundu
Haber albümü için resme tıklayın

İsmini "İyilik, rengin olsun" sloganından alan ve İstanbul merkezli yürüttüğü yardım çalışmalarında ihtiyaç sahibi çocuklara öncelik veren dernek, çeşitli yardımlarla çocukları sevindiriyor. 6 Şubat’taki asrın felaketinin ardından depremzede çocuklar için de birçok çalışmaya imza atan İyilik Rengi Derneği üyelerinin son durağı Elbistan oldu. İlçeye bağlı kırsal İğde Mahallesi’ne gelen dernek gönüllüleri Sümeyra Karpınar, Can Okter, Yusuf Ağdağ, Fatma Çekmez, Yunus Dede ve Ayoub Zaheda, depremin izlerini silmek ve çocukların gönüllerince eğlenmesini sağlamak amacıyla bir dizi etkinlik düzenledi.

Depremzede çocuklarla çeşitli oyunlar oynayan İyilik Rengi Derneği gönüllüleri, mahalledeki toplantı salonunu sinemaya çevirdi. Sinema izleyen çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edildi. Çocuklar, gönüllü ağabey ve ablalarıyla gönüllerince eğlenecekleri bir gün geçirdi. Günün sonunda çocuklara, içinde sevdikleri oyuncak ve yiyeceklerin yer aldığı hediye paketleri dağıtıldı.

Etkinliklere katılan çocuklar, kendilerine unutulmaz bir gün yaşatan İyilik Derneği gönüllülerine teşekkür ettiler.