LGS'de ilk 500'e giren öğrencilere tablet hediyesi

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında ilçede ilk 500'e giren öğrencilere tablet hediye edeceklerini söyledi.

Elbistan'da binlerce öğrenci, 4 Haziran'da hayalini kurdukları lisede okumak için LGS kapsamında düzenlenen merkezi sınavda yer dökecek.
Depremin gölgesinde sınava hazırlanan öğrencileri teşvik edecek açıklama ise Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin'den geldi.
Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileyen Çetin, "Öğrencilerimiz istedikleri lisede eğitimlerini devam ettirmek için emek ve çaba harcadı. Şimdi de bu emeklerinin karşılığını almak için hafta sonu sınava girecek. 6 Şubat'taki yüzyılın felaketine rağmen eğitimlerini ve hazırlıklarını aksatmamaları için elimizden gelen gayreti gösterdik. Öğrencilerimizin bu önemli sınavda daha da başarılı olmalarını teşvik etmek ve onları ödüllendirmek için özel bir çalışma hazırladık. Sınavda ilçe genelinde ilk 500'e girecek öğrencilerimize tablet hediye edeceğiz. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

02 Haz 2023 - 17:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel