Başkan Arslan’dan seçim teşekkürü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleriyle ilgili bir teşekkür mesajı yayımladı.

Başkan Arslan, seçmenin tercihine saygı duyduklarını belirterek, “ Kahramanmaraş’taki milletvekili sayımızı 46 yıl sonra 2’ye çıkardık” dedi.

CHP Elbistan İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turunu kazanmak için tüm gayreti gösterdiklerini söyledi.

Seçim sonuçlarının değişim yönünde güçlü bir iradeyi yansıttığına da vurgu yapan Başkan Arslan, şöyle devam etti:

“6 Şubat’ta yaşadığımız yüzyılın felaketinin acısını yüreğimizde hissederken; bir yandan da ülkemizin, Kahramanmaraş’ımızın ve Elbistan’ımızın aydınlık geleceği için seçim kampanyamızı sürdürdük. Cumhurbaşkanı adayımız ve genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 13.Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi için şehrimizi karış karış gezerek sahada adım atmadık yer bırakmadık. Elbistan’da, 60 bin seçmenin neredeyse 3’te birinin tercihi Sayın Kılıçdaroğlu’ndan yana oldu. Daha önceki döneme göre oylarımızı ciddi şekilde arttırıp 22 bin 241 oy almamız; seçmenin değişim mesajı olarak anlaşılmalıdır. Türkiye geneline baktığımızda da seçmenin yüzde 50’ye yakını, iktidara aynı mesajı vermiştir. İktidarın ve yöneticilerin bu mesajı dikkate alarak daha eşitlikçi ve adil bir yönetim sergilemesi gerekmektedir.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde istediğimiz sonuca ulaşamasak da Kahramanmaraş’taki vekil sayımızı da 46 yıl sonra ikiye çıkardık. İl genelinde oylarımızı ciddi şekilde arttırarak halkımızın değişim yönündeki güçlü iradesinin yansımasına şahitlik ettik. Seçildiği ilk günden bugüne kadar hemşerilerinin büyük teveccüh gösterdiği Atom Karıncamız Sayın Ali Öztunç, artık TBMM’de Sayın Uzm. Dr. İrfan Karatutlu ile birlikte şehrimizi temsil edecek.

Seçim sürecini geride bıraksak da; ülkemizin aydınlık geleceği için yeniden başlıyoruz. Bıkmadan, yorulmadan, usanmadan; umudu yeşertmeye ve örgütlenmeye devam edeceğiz. Özgür, daha yaşanır, daha adil bir Türkiye için bugün, dünden daha fazla çalışarak yolumuza kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Geleceğimiz için  baharın gelmesi için emek vereceğiz. Asla vazgeçen ya da geri adım atan olmayacağız.”

Başkan Arslan, “Bu süreçte tüm sorumlu vatandaşlık hakkını kullanan ve sandıklara giderek oyunu kullanan tüm Elbistan halkına, Millet İttifakı bileşenlerine, parti örgütümüzün tüm kademelerine, belediye meclis üyelerimize üyelerimize ve destekçilerimize, seçim günü sandıklarda özveri ile görev yapan sandık ve okul sorumlularımıza, müşahitlerimize ve seçim güvenliğini sağlamak için çalışan gönüllü avukatlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.