BBP Genel Başkan Yardımcısı İspir’den seçim teşekkürü

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, seçim sonuçlarına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede; şahsına ve partisine destek veren-vermeyen tüm hemşerilerine ve seçmenlere teşekkür ederek, “Seçimlerin ülkemize ve bütün gönül coğrafyamıza hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

İspir, seçim süreci boyunca gönül siyaseti anlayışıyla Cumhur İttifakı’nın omuzlarına yüklediği sorumluluğun bilincinde hareket ettiklerini vurguladı.

İspir, şahsi hedeflerinin ikinci planda olduğunu belirterek, “Süreç boyunca devletimizin ve milletimizin bekasını ve geleceğini önceledik. İttifakın içinde olma sorumluluğumuzu sonuna kadar yerine getirdiğimize inanıyoruz” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, kendi “Gönül adamı ve millet aşığı olan şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinde ve Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin önderliğinde Kahramanmaraş 1.sıra milletvekili adayı olarak yoğun bir seçim dönemini geride bıraktık. Türkiye, aylardır devam eden seçim maratonunda nihai kararını vermiş ve tercihini Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Cumhur İttifakından yana kullanmıştır. Seçimlerin ülkemize ve bütün gönül coğrafyamıza hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Muhalefetin, seçmenin verdiği mesajı iyi okuması gerektiğinin altını çizen İspir, “Artık nihai söz söylendiğine göre gerek iktidar gerekse muhalefet görevini üstlenen bütün siyasi partiler, buradan çıkan mesajı iyi okumalı ve gereğini yapmalıdır. Biz BBP olarak, daha birinci tur seçimlerinin sonuçlarının alınmaya başlanmasından itibaren, sürekli istişare ederek, bize yönelik mesajları değerlendirmeye başladık ve bu süreç halen devam etmektedir. Bizim kendi amblemimiz ile girdiğimiz son son genel seçimlere (2015) nazaran oylarımızı iki kat artırmış olmamız, bir başarı olarak değerlendirilebilir. Fakat biz daha çok kendi hedeflerimizin altında kalmış olmamızın nedenleri üzerine değerlendirmeler yapıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Kahramanmaraş’ta partisine gösterilen teveccühle birlikte yeni dönemde de hizmet üretme gayretinde olacaklarını vurgulayan İspir, “Tabii ki, nerdeyse bütün dünyada sonuçları merakla beklenen bu seçimlerin, benim açımdan, aday olmam itibariyle, ayrı bir önemi var. Biz yola çıkarken Türkiye’nin artık tarih sahnesine yeniden çıkmaya hazırlandığı bir dönemde, süreci olabildiğince hızlandırmak ve sorumluluk almak üzere yola çıktık. Bu çabalarımız da gerek Türkiye genelinde ve gerekse Kahramanmaraş özelinde ciddi bir teveccüh gördü. Süreç boyunca devletimizin ve milletimizin bekasını ve geleceğini önceledik. İttifakın içinde olma sorumluluğumuzu sonuna kadar yerine getirdiğimize inanıyoruz. Bundan sonraki süreçte de ayı şiarla hareket edeceğiz. Bugün ben ve arkadaşlarım elimizden gelen her şeyi yapmış olmanın huzuru ile bulunduğumuz her yerden aynı şuurla çalışmaya ve hizmet üretmeye devam ediyoruz ve edeceğiz.

Karşı karşıya kaldığımız yüzyılın felaketinin gölgesinde bir seçim süreci geçirdik. Depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün bu sürece, demokratik haklarını kullanarak oy veren vatandaşlarımıza, diğer aday arkadaşlarımıza bütün parti teşkilatlarımıza, özellikle Elbistan Alperen Ocakları Vakfımızın değerli mensuplarına, bize madden ve manen destek olan herkese teşekkürlerimi arz ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı heyecan ve şevk ile bu memleketin hayrına olduğuna inandığımız her hizmetin bir parçası olmaya devam edeceğiz inşallah” şeklinde konuştu.